Субсидії: хто може отримати допомогу і як її оформити в 2021

Субсидії: хто може отримати допомогу і як її оформити в 2021
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Уряд прийняв ряд рішень щодо спрощення порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Loading...

У відомстві також додали, що зараз в Україні субсидію отримує понад 3,1 млн домогосподарств, при цьому середній розмір їх нарахувань за місяць становить близько 1633 гривень.

“На сьогодні розмір обов’язкової частки платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну людину. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості – чим менше доходи домогосподарства, тим менший відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги”, – додали в міністерстві.

У грудні уряд прийняв кілька рішень щодо спрощення порядку надання субсидій:

  • надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того житлова субсидія їм могла призначатися лише за рішенням комісії);
  • при встановленні права осіб на отримання житлової субсидії урахування перевищення граничної величини відбуватиметься не за показниками опалюваної площі житлового приміщення, а його загальної площі, ‒ це дасть змогу автоматизувати процес отримання даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оскільки в базах даних державних органів влади немає інформації про розміри опалюваної площі приміщень;
  • розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ ,,Ощадбанк” та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів. 

Ще одним рішенням Уряду було врегульовано питання призначення житлових субсидій в частині спрощення оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину.

Також, ще з березня 2020 року у зв’язку із встановленням карантину діє норма щодо автоматичного перепризначення субсидії на наступні періоди без звернення громадян. Таким чином, на поточний опалювальний період субсидію в автоматичному режиму було перепризначено понад 2,7 млн домогосподарств.

Крім цього, на період встановленого карантину запроваджено спрощену процедуру оформлення субсидії для громадян, які втратили роботу і зареєструвалися в центрах зайнятості, а розрахунок розміру субсидії до кінця дії карантину  здійснюється на збільшені на 50% соціальні норми споживання окремих послуг (газ для приготування їжі та підігріву води, електроенергія, водопостачання).

Ті домогосподарства, які раніше не користувались субсидіями, але при зростанні витрат на комуналку їм складно оплачувати ЖКП, можуть звернутися за оформленням субсидії:

– особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу а також  органу соціального захисту населення у містах обласного значення; 

– дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики;

– заповнивши заяву і декларацію і відправивши її поштою до органу соціального захисту населення.

 

Як повідомлялося раніше, глава Міненерго запропонував з лютого обмежити ціну на газ для «вразливих» споживачів рівнем «хаб мінус» з додаванням граничної націнки постачальників і зафіксувати таку ціну на рік.

Українці в лютому отримають нові платіжки за електроенергію за новими тарифами, в середньому сума збільшиться на 78 гривень. Раніше Кабінет міністрів скасував пільговий тариф 90 коп. / КВт⋅ч на перші 100 кВт⋅ч для побутових споживачів з 1 січня 2021 року – все кіловати, починаючи з першого використаного, будуть коштувати по 1,68 гривні. 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...