ВСУ визнав законним відсторонення нещеплених дітей від занять у школі

ВСУ визнав законним відсторонення нещеплених дітей від занять у школі
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Відсторонення від шкільних занять дитини без щеплень , є законним і нібито забезпечує безпеку всіх учнів.

Відповідну постанову виніс Верховний суд України, зазначено в реєстрі судових рішень.

Loading...

“Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, що не прищеплена за віком”, – зазначено в рішенні ВС.

Як пояснює суд, відповідно до ст. 53 Закону України “Про освіту” “здобувачі освіти мають право на безпечні і нешкідливі умови навчання, змісту і праці, а також зобов’язані відповідально і дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, навколишнього середовища”.

Закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині, разом з тим, у справі, яка переглядалася, індивідуальне право відмовитися від щеплення “протиставляється загальному праву суспільства, інших батьків і їх дітей”.

Також ВСУ підкреслює, що право дитини на отримання освіти не порушено, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати навчальний заклад через відсутність щеплень, встановлені альтернативні способи здобуття освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні за минулу добу зробили 10 904 щеплення від коронавірусу.

Тим часом, Степанов оголосив в Україні другий етап вакцинації проти COVID-19, він стартує 22 березн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...