Хто в Україні може розраховувати на гідну пенсію

Хто в Україні може розраховувати на гідну пенсію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

На високу пенсію в Україні можуть розраховувати тільки ті, хто отримує зарплату, яка перевищує середню більше, ніж в 2 рази.

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Loading...

Видання відзначає, для того щоб отримувати пенсію від 10 тисяч гривень, потрібно офіційно заробляти на місяць більше 20 тисяч гривень. Зараз більшість українців отримує тільки близько 11 тисяч гривень, вони зможуть розраховувати на пенсію тільки в 3,5 тисячі гривень.

Крім того, українці повинні мати великий стаж, так як за кожен офіційно відпрацьований рік до пенсії додають 1 відсоток розрахункової зарплати.

Як розраховується розмір пенсії

При розрахунку пенсії є три змінних: середня зарплата по країні, власна зарплата і стаж. Від кожної з них залежить те, яку виплату можна буде отримати після досягнення пенсійного віку.

За якою формулою розраховують пенсію
Середня зарплата за три роки * співвідношення власної зарплати до середньої * стаж в роках * 1%

Ті люди, які отримують мінімальну зарплату, можуть розраховувати тільки на мінімальну пенсію. Для того, щоб отримувати пенсію взагалі, потрібно мати не менше 35 років стажу. З кожним додатковим роком вам буде покладена надбавка – 1% прожиткового мінімуму.

Як повідомлялося раніше, пенсійний вік в Україні з 1 квітня підвищується ще на півроку. Йдеться про українок, які народилися після 1 квітня 1961 року. Вони зможуть вийти на пенсію за віком після досягнення 60 років. До цього жінки могли вийти на пенсію за віком в 59 років і 6 місяців.

Пенсійний фонд масово перевіряє призначені пенсії і в разі виявлення порушень, заднім числом знижує виплату і змушує повернути різницю в бюджет. Нагадаємо, українців можуть позбавити пенсії через помилку в прізвищі, а також через тривалий період, протягом якого пенсіонер не забирав гроші.

 

Джерело: Народна Правда