Тариф на газ в Україні можуть підняти вже у травні: скільки доведеться платити

Тариф на газ в Україні можуть підняти вже у травні: скільки доведеться платити
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці з 1 травня повинні перейти на річні тарифи на газ . З урахуванням ситуації на ринку, вартість кубометра може коливатися біля позначки в 8 грн за кубометр (на даний момент 6,99 грн).

Свою точку зору в Facebook опублікував експерт Української енергетичної асоціації Валентин Землянський.

Loading...

На його думку, на тлі високих цін, з високою часткою ймовірності можна прогнозувати, що ціна річного контракту на газ, на який українці повинні перейти з 1 травня, як і ціна квітня, буде знаходиться на рівні 8 і більше гривень за кубометр.

Відзначимо, традиційно на європейському та українському ринках, ціна на газ знижується після закінчення опалювального сезону. Поточні тренди на біржах і прогнози аналітиків говорять про збереження на достатньо високому рівні цін на газ в квітні-вересні поточного року.

“На початку минулого тижня ціни на ресурс квітня в Україні коливалися від 7300 до 7900 грн / тис куб. М. На березневий ресурс все ще зберігався високий попит, який торгувався на початку тижня за цінами 7500 – 7900 грн / тис куб. М”, – зазначає Землянський.

Тариф на газ в Україні можуть підняти вже у травні: скільки доведеться платити

Постачальники газу можуть підняти вартість своїх послуг уже з 1 квітня, якщо уряд не продовжить постанову про обмеження граничних значень в тарифі 6,99 грн / м3 – або не доб’ється розподілу газу УГД між усіма учасниками ринку.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні крадіжка комуналки за різними оцінками сягає 5% загального споживання. Мова йде про сотні мільйонів гривень щомісяця. На лічильники встановлюють спеціальні магніти, які уповільнюють їх роботу або відразу купують «особливі» прилади обліку.

 

Джерело: Народна Правда
Теги: