Нардепу повідомили про підозру за ухилення від сплати податків на суму понад 97 млн

Нардепу повідомили про підозру за ухилення від сплати податків на суму понад 97 млн
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Народному депутату повідомили про підозру за фактом умисного ухилення від сплати податків на суму понад 97 млн грн.

Про це в Facebook повідомила генпрокурор Ірина Венедиктова.

За її словами, слідство встановило, що підозрюваний почав в 2012 році господарську діяльність з будівництва в с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка Київської області багатоквартирних житлових будинків для отримання прибутку від подальшого продажу квартир і нежитлових приміщень в них.

При цьому реєстрації в якості суб’єкта господарської діяльності в формі фізичної особи-підприємця або юридичної особи він не здійснив.

А після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним за дорученням особа продавало нерухомість і передало йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій.

За даними слідства, доходи від реалізації квартир і нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що про підозру повідомили нардепу  Віктору М’ялику.

Нардепу повідомили про підозру за ухилення від сплати податків на суму понад 97 млн

Як повідомлялося раніше, в Україні в період з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 хочуть провести одноразове декларування активів фізосіб. Українці повідомлять податковій про квартири, автомобілі, земельні ділянки, банківські рахунки і акції. Про походження цих доходів питати не будуть – в цьому і полягає суть амністії. Але якщо за наявне у володінні майно не були сплачені податки, доведеться заплатити від 2,5 до 9%, в залежності від виду активу. Після цього влада має намір перевіряти джерела коштів громадян для дорогих покупок. 

 

Джерело: Народна Правда