Перехід на літній час: коли переводити годинники в Україні

У березні Україна перейде на літній час

Перехід на літній час: коли переводити годинники в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В останню неділю березня місяця, тобто вже на цих вихідних, стрілки годинника будуть переведені на годину вперед. З цього випливає, що в неділю, 28 березня, спати доведеться на годину менше.

НАРОДНА ПРАВДА повідомляє, що переведення годинників відбудеться в ніч з суботи на неділю – 29 березня о 03:00.

Loading...

На комп’ютерах, планшетах, смартфонах час переводиться автоматично. У механічних годинниках, старих “кнопкових” телефонах , час потрібно переставити самостійно, вручну.

Точний час можна буде перевірити вранці, забивши в гугл запит “точний час”, “час в Україні” або “час Київ”. До відома, досі послугу точного часу надають довідкові служби.

У 1981 році вперше здійснили переведення годинників в Україні.

Економія від переведення годинників становить близько 3%, тому в Європарламенті підняли питання про універсалізацію часу – 80% жителів виступили проти переведення годинників і проголосували “за” літній час. Депутатами було запропоновано, що з 2021 року кожна країна в Європі повинна самостійно вирішити, чи продовжувати переведення годинників щороку.

Дослідники стверджують, що переведення годинників – це величезний стрес для організму людини. Навіть цілком здорові люди можуть відчувати нездужання, сонливість і дратівливість у перші дні після зміни часу. Люди, у яких є проблеми з серцем та тиском, тим більше будуть відчувати зміну у часі.

Так що ж варто зробити 28 березня, щоб відчувати себе бадьоріше в понеділок 29 березня.

  • Вечерю закінчити за три години до сну. Не пийте на ніч чай, каву або алкоголь, щоб не стимулювати організм. Увечері краще протягом години подихати свіжим повітрям;
  • Щоб заощадити час на збори вранці, приготуйте сніданок заздалегідь, продумайте гардероб з вечора;
  • Перед сном провітріть кімнату, спіть в тиші й темряві. Температура в квартирі не повинна перевищувати 18-20 градусів;
  • Не користуйтеся гаджетами перед сном. Краще півгодини почитайте в ліжку;
  • Вранці прийміть контрастний душ, увімкніть улюблену музику.

Нагадуємо, дієтологи назвали найкорисніші продукти для нервової системи.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, лікарі встановили, що горіхи можуть негативно відбитися на роботі імунної системи і спровокувати розвиток головних болів і алергій, якщо вживати їх у великій кількості.

Джерело: Народна Правда