У Кабміні озвучили єдиний варіант підвищення пенсій українцям

У Кабміні озвучили єдиний варіант підвищення пенсій українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Гідні пенсії в Україні може забезпечити введення II рівня пенсійної системи – накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Зараз в Україні функціонує солідарна система, але її здатність забезпечувати гідний розмір виплат з кожним роком погіршується.

Loading...

Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, до цих пір виплати в країні не дозволяють пенсіонерам мати достатній рівень життя, а ресурсів держбюджету для чисто математичного підвищення пенсій також недостатньо. Проблему може вирішити накопичувальна система пенсійного забезпечення.

“На сьогодні це питання активно обговорюється. Адже для впровадження цієї системи виникає потреба у детальному вивченні можливості економіки України забезпечити збереження і прибутковість коштів учасників системи накопичувального пенсійного забезпечення. Тобто на сьогодні важливо зміцнення економіки і створення основи для впровадження II рівня пенсійної системи”, – цитує його сайт міністерства.

“З кожним роком здатність солідарної системи забезпечувати гідний розмір пенсії громадян погіршується. Так, в 2020 році показник економічно активного населення працездатного віку становив 16,9 млн осіб, в той час як, за даними Пенсійного фонду, чисельність застрахованих осіб становила 12,8 млн людина. Тобто решта 4,1 млн осіб не є застрахованими і не платять ніяких внесків, що позбавляє їх права на гідну пенсію в старості. Тому для отримання гідної пенсії необхідно сплачувати внески. Нинішня пенсійна система в Україні стикається з важливими соціальними і фінансовими викликами , які вимагають термінового вирішення, оскільки ці виклики з часом тільки посиляться “, – пояснює Ермолічев.

З огляду на чисельність пенсіонерів в Україні, можна відзначити, що в останні роки вона зменшується і станом на 01.01.2021 вона становила 11,1 млн осіб (що на 0,8 млн осіб менше, ніж у 2017 році). У той час, як загальний обсяг витрат Пенсійного фонду України за останні 5 років зріс майже в 1,5 рази.

Незважаючи на досить значний обсяг витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій, середній розмір пенсійної виплати становить 3 507,5 грн станом на 01.01.2021, що значно нижче в порівнянні з іншими країнами Європи. Слід зауважити, що 57% пенсіонерів, на жаль, отримують в середньому пенсію в розмірі близько 2500 гривень.

Як повідомлялося раніше, якщо пенсіонер тривалий час (протягом року) не знімає гроші з карти, відбувається припинення виплат.

Зараз  на високу пенсію в Україні можуть розраховувати тільки ті, хто отримує зарплату, яка перевищує середню більше, ніж в 2 рази.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...