Як в Україні будуть вчитися школярі, яких батьки відмовляться вакцинувати

Як в Україні будуть вчитися школярі, яких батьки відмовляться вакцинувати
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Школярі, яких батьки відмовилися щепити, можуть навчатися в альтернативній формі. В Україні щеплення для дітей є обов’язковими, але лікар може видати заборону на вакцинацію.

Про це заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі “1 + 1”.

Loading...

Він зазначив, що крім коронавірусу, важливо робити щеплення і від інших хвороб:

“Я знаю, що після цього ефіру буде купа обурених повідомлень в мою адресу. Але, вибачте, я не маю права ховати голову в пісок і уникати цих тем. Зараз нам все коронавірус закрив. Але, я вже чув від лікарів такий певний відчай, нібито COVID знищив кір, краснуху, туберкульоз, поліомієліт”.

Окремо він додав, що перед будь-яким щепленням потрібно пройти ретельний медогляд. Потім лікар повинен або дозволити, або заборонити вакцинацію.

“Вакцинація має відбуватися тоді, коли немає протипоказань. Це визначено законом. Тому перед  щепленням потрібен медичний огляд і ретельний, потрібен висновок лікаря, чи може бути дитина щеплена. Це відповідальність лікаря, який повинен дати висновок. Може бути створена комісія, консиліум лікарів , які роблять висновок, чи може дитина в цей період вакцинуватися “, – пояснив омбудсмен.

Якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, навчання може проходити в альтернативній формі.

“Закон” Про освіту “зараз визначає багато способів для отримання освіти, необов’язково стандартна, очна форма. Тобто, і екстернат, і патронаж, і дистанційна і сімейна форми. Кожна з них має свої особливості”, – заявив Горбачов.

Як повідомлялося раніше, 25 березня в Україні з Китаю відправили першу партію вакцин проти COVID-19 CoronaVac, яку виробляє китайська компанія Sinovac Biotech.

Індія призупинила експорт вакцини від коронавируса AstraZeneca (Covishield), яку виробляли Індійським інститутом вакцин Serum Institute. Пов’язано це з тим, що в країні хочуть розширити кампанію з вакцинації населення.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...