Вакцина CoronaVac: ефективність, побічні ефекти і термін придатності

Вакцина CoronaVac: ефективність, побічні ефекти і термін придатності
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україну 25 березня прибула перша партія китайської вакцини проти коронавіруснохї інфекції CoronaVac від компанії Sinovac.

Loading...

Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, вакцина в шприц-дозах, тобто в упаковці ін’єкція для однієї людини. Це, як кажуть чиновники, сильно спрощує ситуацію, адже не потрібно збирати пацієнтів.

Також повідомлялося, що вакцину виробляє компанія Sinovac Biotech (заснована в 1999 році). Зараз вона є світовим лідером в розробці і виробництві вакцин різних типів (гепатит A і Б, вітряна віспа, пташиний грип H5N1, свинячий грип H1N1, ентеровіруси).

CoronaVac використовують в КНР, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії.

Всього Україна замовила 1,915 млн вакцин. У першій партії 200 тисяч доз.

“Сегодня” пише , що CoronaVac є  інактивованою цільноклітинною вакциною, яка випускається в шприці і зберігається при температурі від +2 до +8 градусів за Цельсієм. Інактивовану вакцину отримують з убитого вірусу, який повністю знешкоджується, але зберігає всі свої імуногенні властивості. Так, в цільноклітинних (або цільновіріонних) вакцинах віруси або заморожують, або обробляють хімічними речовинами.

CoronaVac вколюють внутрішньом’язово. Вакцина викликає швидку імунну реакцію, проте рівень вироблюваних нею антитіл значно нижче, ніж у людей, що перехворіли COVID-19. Це характерно для всіх інактивованих вакцин.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, ефективність вакцини перевищує 70%. У той же час, за даними бразильського Інституту Бутантан, загальна ефективність CoronaVac становить 50,38%.

Пізніше в компанії “Лекхім” заявили, що випробування в Туреччині показали значно вищий результат – 83,5%. Крім того, ця вакцина попередила важкі форми перебігу захворювання та госпіталізацію в 100% випадків.

На даний момент три фази клінічних випробувань CoronaVac пройшла в Індонезії (ефективність 97%) і Туреччини (ефективність 83,5%).

Випробування вакцини в Бразилії затягнулися через те, що в листопаді їх довелося заморозити на кілька тижнів. Як повідомлялося офіційно, “через серйозний побічний ефект”. Пізніше стало відомо, що помер один з 150 добровольців. Тіло 33-річного чоловіка було знайдено 8 листопада в ванній кімнаті, поряд валявся шприц і капсули з-під ліків. Однак пізніше з’ясувалося, що це було самогубство.

У Sinovac Biotech запевняють, що в стабільному стані вакцина може зберігатися до трьох років.

Першою країною, яка отримала вакцину CoronaVac, стала Індонезія. 6 грудня о Джакарту вирушила перша партія в кількості 1,2 мільйона доз. Серед країн, які уклали контракти з Sinovac Biotech на поставку вакцини, – Бразилія, Болівія, Чилі, Гонконг, Індонезія, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд, Туреччина.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що вакциною Sinovac, в першу чергу, будуть прищеплювати літніх людей і тих, хто за ними доглядає. Як тільки препарат пройде контроль, його передадуть мобільним бригадам.

Джерело: Народна Правда
загрузка...