Медики пояснили головну небезпеку нового штаму COVID-19

Медики пояснили головну небезпеку нового штаму COVID-19
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Вчені назвали причину, через яку британський штам COVID-19 вражає людини миттєво і інфікує набагато ефективніше.

Вони вважають, що вся справа в “специфічності” вірусу, передає ТСН.

Loading...

Так, після мутації варіант COVID-19 навчився інфікувати людину в кілька разів ефективніше. Раніше так зване “вірусне навантаження” була загрозливим для організму в тісній компанії з десяти чоловік, то новому штаму досить навіть трьох заражених, які дихають поруч: у вуличній черзі, у скупченні людей на зупинці, або навіть при вході до магазину.

Однак, змінилася тільки заразність інфекції та швидкість клінічних проявів – а ось більш тяжкого перебігу хвороби або збільшення смертності новий штам не викликає, відзначають британські вчені.

А лікар-пульмонолог, завідувач інфекційним відділенням Київської міської клінічної лікарні №17 Світлана Гук зазначає, що зростання кількості хворих і більш важкий перебіг інфекції в Україні, пов’язане з новим штамом.

“Але збільшення абсолютного числа хворих призводить до того, що, можливо, і відсоток важких пацієнтів від загального числа не змінився, але якщо захворіло більше людей, то більше буде і важких. Ми бачимо абсолютний приріст серед важких пацієнтів. Новий штам дійсно агресивний, він швидше проникає крізь наші біологічні бар’єри, і розвивається значно швидше. Агресивність штаму буде визначатися умовно. Якщо для попереднього штаму потрібно було сто вірусних частинок, щоб потрапити в організм і викликати захворювання, то зараз потрібно 5 вірусних частинок”, – пояснює медик.

Як ми вже розповідали раніше, вакцинація від коронавірусу в приватних клініках почнеться в цьому році. А поки що українці, черга яких ще не підійшла, можуть вакцинуватися залишками доз препарату.

Тим часом, британські вчені говорять, що 7 з 10 осіб, яких госпіталізованих з COVID-19, повністю не одужали навіть через п’ять місяців після виписки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...