В ПЦУ розповіли, кому можна їсти м’ясо в піст

Іван Сидор розповів, коли церква дозволяє не тримати піст

В ПЦУ розповіли, кому можна їсти м’ясо в піст
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У понеділок, 15 березня, почався Великий піст, який триватиме до Великодня – 2 травня. Про те, що головне для вірянина під час посту і кому церква дозволяє не тримати піст, розповів помічник митрополита Православної церкви України Епіфанія, священик храму Теплої Софії Іван Сидор, який ще відомий українцям як дзвонар Майдану.

Про це він розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

За словами священика, під час дотримання посту обмеження в раціоні, що стосуються вживання м’яса чи молока, є правилами посту, але не вони  є визначальними для віруючих, головне – зробити зусилля над своєю волею для того, щоб стати кращим і зустріти Великдень.

“Люди, які тримають піст, можуть  підтвердити – після цього і свято відчувається по-іншому. Навіть передчуття того, що після приходу свята ти з’їси крашанку, особливе для тіла. Крім того, така людина більше поважає себе саму за те, що змогла 47 днів у чомусь себе обмежити. Це означає, що вона не є пристрасною, а якщо навіть і є, то вона може цими пристрастями керувати. Адже тиждень-два не поїсти м’яса досить складно, згодом виникає спокуса десь тихенько його з’їсти”, – пояснив священик.

Також Іван Сидор розповів що є випадки, коли церква дозволяє не тримати піст.

“Перш за все людина має зберігати тверезість розуму. Якщо ти бачиш, що не можеш стриматися, дратуєшся, і навколо тебе страждає вся сім’я, то краще з’їж те м’ясо, тільки дай спокій родині. Адже мета посту – не нашкодити, а, навпаки, допомогти. Інше питання – це хворі люди, яким потрібно їсти молочні продукти й м’ясо, щоб укріплювати організм. Церква благословляє їх і дозволяє не постити, щоб не нашкодити організму, бо піст має бути тільки в користь”, – пояснив священик.

Повний текст інтерв’ю помічника митрополита Православної церкви України Епіфанія, священика храму Теплої Софії Івана Сидора НАРОДНІЙ ПРАВДІ читайте тут: Головне – не їжа: священик про те, що не можна робити у Великий піст і що треба знати.

Джерело: Народна Правда