Як схуднути під час посту: що можна їсти

Основою раціону на два місяці стають овочі, фрукти, зелень, гриби, крупи, горіхи, сухофрукти, бобові

Як схуднути під час посту: що можна їсти
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Триває Великий піст , який розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня, і хоча священики наголошують, що дотримання посту не може розглядатися як зручний привід для втрати зайвої ваги, багатьох цікавить питання схуднення в цей період.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ТОЛК.

На час посту з раціону необхідно виключити всі продукти тваринного походження (м’ясо, риба, яйця, молочні продукти) і продукти, де вони містяться.

Якщо хочете дотримуватися православних канонів, в деякі дні доведеться їсти тільки сиру їжу (овочі, фрукти), а в якісь і зовсім пити одну воду. Однак майже кожної суботи та неділі (крім Великої суботи перед Великоднем) можна пити вино.

Таким чином, основою раціону на два місяці стають овочі, фрукти, зелень, гриби, крупи, горіхи, сухофрукти, бобові та страви з них.

Денна калорійність в звичайні дні посту нормальна, не низька. Але якщо пост дотримується за всіма канонами, в ньому з’являються “сухі” і виключно “водні” дні. А це вже, за словами лікаря-ендокринолога Інни Вейцман, схоже на интервальную голодування.

“Схуднути, дотримуючись пост, можна. В основному це відбувається за рахунок” голодних “днів. Але навіть якщо не дотримуватися строгих канонів і відмовитися від тваринної їжі, зниження ваги буде”, – вважає лікар.

Меню під час посту дуже схоже на середземноморську дієту. При її дотриманні з раціону треба прибрати червоне м’ясо, “молочку”, яйця і ще деякі продукти. Ця дієта, за словами ендокринолога, одна з найбільш раціональних і комфортних для організму.

“Я аналізувала раціон під час посту, в ньому є і ірраціональні речі. Наприклад, багато” сухих “днів, в які не можна пити воду. При зниженні денного каллоража, навпаки, потрібно пити більше води, ніж зазвичай, не менше 30 мл на кожен кілограм маси тіла “, – коментує Вейцман.

Також варто звернути увагу на жири. Якщо ми повністю прибираємо їх з раціону (як тварини, так і рослинні), людина швидше худне, але гормональний фон порушується. Гірше виробляються гормони надниркових залоз, статеві гормони. Їх основа – це холестерин, який організм отримує з жиру. Тому повністю прибирати будь-який жир з раціону не можна. В пост дозволені до вживання рослинні жири, тому рослинне масло (краще оливкова), горіхи, оливки обов’язково повинні бути в раціоні.

Нагадаємо, раніше лікарі-гастроентерологи попередили, що пост – так чи інакше випробування для організму, особливо для тих, хто зважився на нього вперше. Так, суворі обмеження в харчуванні не рекомендуються людям з гастритом, панкреатитом, холециститом та іншими хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, які навесні зазвичай загострюються.

Крім того, НАРОДНА ПРАВДА “підготувала добірку з десяти пісних страв, які можна включити в меню під час Великого Посту.

Джерело: Народна Правда