ФОПам знову виплатять по 8 тисяч гривень: хто та коли їх отримає

ФОПам знову виплатять по 8 тисяч гривень: хто та коли їх отримає
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Коронавірус/Новини

В Україні відновлюють компенсації фізичним особам-підприємцям (ФОПам) і найманим працівникам, які постраждали від карантинних обмежень, викликаних епідемією COVID-19.

Loading...

Так, народні депутати схвалили відповідний законопроект №5300. “За” проголосували 312 нардепів.

З держбюджету буде виділено по 8 тисяч гривень на людину, а додаткові гроші можуть бути виплачені за рішенням місцевої влади.

Хто може отримати допомогу

Компенсація покладена ФОПам і найманим працівникам, чий вигляд основної діяльності визначено Кабміном. У 2020 році в цей список потрапили торгівля непродовольчими товарами, сфера розваг з певними кодами ЗЕД.

Виплати стартують через 10 днів після підписання президентом і вступу закону в силу. Таким чином, ФОПи і наймані працівники зможуть отримати гроші з середини квітня.

Для подачі заяви встановлений термін в 30 днів після початку посиленого карантину (попадання регіону в “червону” зону). Програма допомоги розрахована на весь 2021 рік, і якщо область потрапить в “червону” зону пізніше, то виплати почнуться з цього моменту.

Як отримати карантинні виплати

Заявки потрібно буде подавати через “Дію”. Система автоматично буде відсівати тих, хто не проходить по основному критерію для отримання грошей – коду діяльності ФОПа або підприємства найманого працівника. Після проходження процедури кошти надійдуть на рахунок ФОПа або на банківський рахунок найманого працівника.

Хто не отримає допомогу в 8 тисяч гривень

Можуть відмовити найманим працівникам, які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, який не нарахували ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу, а саме:

 • четвертого кварталу 2020 року, якщо карантин посилили в лютому – квітні 2021;
 • першого кварталу 2021, якщо карантин посилили в травні – липні 2021;
 • другого кварталу 2021, якщо карантин посилили в серпні – жовтні 2021;
 • третього кварталу 2021, якщо карантин посилили в листопаді – грудні 2021 року.

Також можуть відмовити найманим працівникам:

 • працюючим у підприємця, вид діяльності якого не входить до переліку;
 • працюючим у підприємця за сумісництвом;
 • середня зарплата яких перевищує тридцять тисяч гривень на місяць. Для її обчислення враховуються всі три місяці останнього звітного кварталу, що передує зверненню за допомогою.

Також, ФОПи, які є застрахованими особами, не можуть претендувати на отримання виплати:

 • держреєстрація яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не перевищує трьох місяців;
 • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менш ніж за шість місяців;
 • основний вид економічної діяльності яких не входить до переліку;
 • які є найманими працівниками і ФОП одночасно;
 • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому в регіоні посилюють карантин, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, припинено.

Як ми вже розповідали раніше, карантин у Львові посилюють через різке збільшення кількості хворих і госпіталізацій в місті.

У той же час, карантин в Європі продовжують посилювати, незважаючи на активну вакцинацію. Справа в тому, що в ЄС в кінці лютого спалахнула нова хвиля COVID-19, яка стала вже третьою з початку пандемії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...