Гуляти не можна, а в магазин пускають з негативним тестом на COVID: в ЄС посилили карантин

Гуляти не можна, а в магазин пускають з негативним тестом на COVID: в ЄС посилили карантин
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Карантин в Європі продовжують посилювати, незважаючи на активну вакцинацію. Справа в тому, що в Європейському Союзі в кінці лютого спалахнула нова хвиля COVID-19, яка стала вже третьою з початку пандемії.

Обмеження в багатьох державах посилили настільки, що українцям і уявити складно, йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Наприклад, в окремих регіонах Австрії зважилися на цілодобове обмеження виходу з дому, також думають не пускати клієнтів в продуктові супермаркети без негативного тесту на COVID-19 (тест в Австрії можна зробити абсолютно безкоштовно в будь-якому з пунктів тестування).

У Чехії, яка лідирує за смертністю від коронавірусу в розрахунку на 100 тисяч населення, ввели заборону покидати територію округу без дуже поважної причини. А працівників промислових підприємств вирішили безкоштовно тестувати на COVID-19 щотижня.

У Німеччині канцлер Ангела Меркель натякає на мегалокдаун. Зараз в Берліні, наприклад, в громадських місцях тепер вимагають носити маски з більш високим ступенем захисту типу FFP2. Громадянам країни можуть заборонити відпочивати на популярних курортах поза державою. Вчені з Інституту Роберта Коха попередили, що без посилення карантину щодоби коронавірусом заражатимуться по 100 тисяч німців.

Як розповів журналіст Олександр Морозов, який живе в Празі, ситуація в країні дуже важка. Населення втомилося від шестимісячного локдауна, але в суспільстві є розуміння того, що поки що “відкриватися” не можна:

“А тут ще й великодні канікули. Всі хотіли б поїхати хоча б на свої дачі 4 квітня, однак і це неможливо. Зняти обмеження на пересування і відкрити дитячі садки уряд пропонує з 11 квітня – це буде першим кроком в поетапному ослабленні. За рік в Чехії вмирає 90-95 тисяч чоловік, а тут ще плюс 25 тисяч від коронавірусу. Чехи вважають, що це забагато. У лікарнях під COVID-19 обладнано 6,5 тисячі місць. Вихід за цю цифру створює катастрофічну ситуацію. Офіси закриті, все ” на удаленке “. На промислових підприємствах встановлено режим тестування робочих”.

Українка Марія Рибак, яка проживає в комуні Сьє на південному сході Франції, підтвердила значне погіршення епідеміологічної ситуації в державі:

“Через британський штам щодоби фіксують понад 30 000 хворих. У реанімації критична наповненість. Тому в 16 департаментах посилили карантин. Закриваються всі магазини, крім магазинів першої необхідності”.

У регіонах з посиленим карантином людям заборонено відходити від свого житла далі ніж на 10 км. При цьому щоб погуляти на свіжому повітрі, потрібно мати при собі спеціальний дозвіл на пересування.

“В інших регіонах, які не підпадають під зону посиленого карантину, все не так строго. На вулиці можна без масок, тільки в приміщеннях. Штраф за відсутність маски – 135 євро. У Парижі суворіше: можуть оштрафувати, навіть якщо зняв її з носа “, – говорить Марія.

Студент Микита, який живе в Брюсселі (Бельгія), відзначає, що місцева поліція стежить за дотриманням карантину, за порушення якого передбачені великі штрафи. У країні навіть в супермаркети ходять по черзі, а в непродовольчі магазини лише в порядку онлайн-запису:

“Наприклад, [виписали штраф] 1 200 євро власникові бару за те, що налив клієнту пива. Іншому бармену за це дали 3 місяці в’язниці. Але в студентських гуртожитках останнім часом бувають гулянки. Якщо зловлять – 750 євро штрафу. За кордон – тільки за спеціальними дозволами. Щеплення роблять, але дуже повільно. Я тільки 15 березня отримав брошуру про вакцинацію і тільки в червні буду знати про дату. Думаю, не раніше осені “.

Одночасно з цим головний санітарний лікар Віктор Ляшко стверджує , що українська система охорони здоров’я витримає понад 24 тисяч нових заражень коронавірусів в добу, локдаун не потрібен.

Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов прогнозує, що до середини квітня в Україні ситуація з COVID-19 може загостритися ще більше. МОЗ очікує збільшення хворих з коронавірусів, протягом наступних двох тижнів.

Джерело: Народна Правда