Медики нагадали, що потрібно робити під час посту

На Великий піст необхідно дотримуватимь обмежень в їжі

Медики нагадали, що потрібно робити під час посту
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Великий піст 2021 починається 15 березня, і триває до 2 травня. При це 19 квітня відзначається Великдень. Великий піст – головний і строгий з усіх православних постів. В основі Великого посту наслідування сорокодневному посту Христа в пустелі. Найсуворіші тижні Великого посту – перша і остання (Страсна).

Loading...

Про те, як провести Великий піст з користю для здоров'я, розповідає лікар-дієтолог Людмила Бабич, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Всі християнські пости продумані дуже грамотно і з користю для здоров'я. На жаль, в сучасному світі мало хто суворо дотримується всіх рекомендацій поста і часом зводить його лише до відмови від м'яса, яєць і молочка.

«Віруючим людям пост приносить заспокоєння, вселяє надію, кажучи сучасною мовою. Позбавляє від стресів … Якщо ж люди постять щоб скинути «нагуляти» за зиму кілограми, або щоб віддати данину моді, вони не просто знаходяться в стані постійного стресу, а й послаблюють організм нестачею ряду вітамінів і поживних речовин. Особливо небезпечно сприймати піст як дієту, адже пані часто відмовляються від каш або фруктів, вважаючи, що в них багато калорій, і забувають про величезну кількість мікроелементів і вітамінів », – говорить експерт.

Найсуворіший, так званий «монастирський» пост, має на увазі вживання корисних і насичених мікроелементами страв. Він чергує дні без гарячої їжі та дні, коли заборонена пісна їжа з маслом. Треба пам'ятати, що жири також дуже важливі для здоров'я і, що важливо, для жіночої зовнішності, – адже цілий ряд вітамінів є «жиророзчинних», тобто без надходження в організм жирів, вони просто не засвоюються. А це негативно позначається на самопочутті, стані нігтів і волосся.

«Навіть при дотриманні посту важливо харчуватися регулярно і різноманітно, більш того, пост прекрасно позначається на здоров'ї і загальному стані людини. Під час того, як людина постити, відбувається очищення і загальне оздоровлення організму, зайві сантиметри з талії йдуть самі собою, а життєвої енергії додається. Завдяки рослинній їжі, багатої на клітковину, посилюється перистальтика кишечника, перестають турбувати запори, виводяться токсини і шкідливі речовини з організму. А за рахунок заміни вершкового масла на рослинне знижується тиск і знижується рівень холестерину », – зазначила лікар.

Нагадаємо, напередодні ми детально описали календар харчування у Великий піст .

Також, раніше предстоятель Православної церкви Єпіфаній розповів, як дотримуватися Великого посту під час хвороби.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...