РФ заявила про перемогу в суді проти “Ощадбанку” в справі на 1,3 млрд доларів

РФ заявила про перемогу в суді проти “Ощадбанку” в справі на 1,3 млрд доларів
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

У Російській Федерації заявили, що Апеляційний суд Парижу нібито задовольнив їх позов у суперечці з Ощадбанком України у справі про компенсацію 1,3 млрд доларів.

Loading...

Відповідну заяву зробив Мін’юст РФ, передає Інтерфакс.

“30 березня 2021 року Апеляційний суд Парижу скасував винесене в 2018 році арбітражне рішення за позовом ПАТ Державний ощадний банк України”, – зазначено в повідомленні.

Також в РФ стверджують, що суд “підтримав довід Мін’юсту Росії щодо відсутності у арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд спору і повністю скасував рішення трибуналу”.

“Зокрема, РФ вдалося довести, що так звані інвестиції, а саме, кримське відділення Ощадбанку, були створені до 1 січня 1992 року, тобто, ще в радянський період, у зв’язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій “, – заявляють в Мін’юсті РФ.

Нагадаємо, Ощадбанк подав позов до РФ у 2015 році. У листопаді 2018 року міжнародний арбітраж постановив відшкодувати Ощадбанку 1,3 млрд доларів і нараховувати 97 тисяч доларів відсотків в кожний наступний день.

Як ми вже розповідали раніше,колишній глава правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет оголошений в розшук.

Також стало відомо, що ПриватБанк може відключити клієнтам платіжні системи Apple Pay і Google Pay, якщо Верховна Рада прийме законопроект №4364 з правкою про зниження еквайрингу (комісії за прийом бізнесом банківських карт).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...