Що буде з цінами на газ для населення і як працюватиме річний тариф

Що буде з цінами на газ для населення і як працюватиме річний тариф
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 1 квітня в Україні більше не буде діяти обмеження ціни на газ для населення – 6,99 грн за кубометр, а з травня постачальники газу мають виставити свої річні ціни.

Як говориться в матеріалі “Економічної правди”, трейдерів зобов’яжуть до 25 квітня кожного року публікувати на своїх сайтах ціну ресурсу. Пропозиція буде діяти з 1 травня по 30 квітня наступного року. Оплату рахунку необхідно здійснювати не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Loading...

Річна сума розбивається на кількість місяців поставки і здійснюється рівними платежами щомісяця.

При цьому термін дії річного пакета не залежить від початку поставок. Так, навіть якщо споживач перейшов на нього в серпні або жовтні, тариф все одно буде діяти до 30 квітня.

Відзначимо, що від річного тарифу можна відмовитися. Навіть якщо клієнт вибрав річний продукт протягом року, то він може змінити його на місячний, а ось навпаки – навряд чи.

Зарплати не перекриють зростання цін, а інфляція прискориться: економісти турбують прогнозом

Саме зараз це питання активно обговорюється учасниками процесу, більшість з них виступає проти того, щоб клієнт переходив на літній тариф після того, як ціни на газ почнуть рости. Тому визначатися потрібно буде відразу.

При цьому є альтернатива. Споживач матиме можливість купувати на вибір інші види продуктів постачальника: подекадні (на 10 днів), помісячні або поквартальні.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг 5 березня попередньо затвердила зміну правил. Однак після цього НКРЕКУ опублікувала документ на власному сайті для обговорення та надання пропозицій. Оскільки річний продукт регулятор введе вже з 1 травня, рішення ухвалять вже найближчим часом.

Як повідомлялося раніше, кілька компаній прийняли рішення підняти тариф з 6,99 до 8-25-8,85 грн за куб.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...