Україна ввела цифрові паспорти: всі подробиці історичного рішення

Україна ввела цифрові паспорти: всі подробиці історичного рішення
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Верховна Рада підтримала законопроект №4355, який передбачає узаконення цифрових паспортів.

Loading...

Відповідне рішення було прийнято під час позачергового пленарного засідання парламенту 30 березня. “За” проголосували 302 нардепа.

Так, біометричний паспорт і ID-карта в додатку Дія з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового і пластикового, а Україна – новатором в області використання цифрових документів.

Відповідно, цифрові паспорти буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства, окрім випадків перетину державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Також, цифрові паспорти можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, в банках – для підтвердження особи і здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн.

Також з цифровими паспортами можна подорожувати по Україні літаком і потягом, заселятися в готель тощо.

А починаючи з вересня 2021 року Україна почне входження в режим “без паперу”. Це означає, що державні органи не зможуть вимагати паперові документи, якщо необхідна інформація вже є в реєстрах.

“Україна – перша країна в світі, яка запустила цифрові паспорти і законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Користувачі Дії більше не будуть стикатися з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають. Це не просто важлива подія в історії сучасної України і великий крок до впровадження режиму “без паперу”. Це унікальний світовий кейс, яким можна і треба пишатися”, – заявив віце-прем’єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

Як ми вже розповідали раніше, європейські туристи вже до літа можуть отримати “зелений паспорт”, який дозволить їм безперешкодно подорожувати по Євросоюзу.

Тим часом, Володимир Зеленський анонсував введення COVID-паспортів в Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...