В Україні посилили призов до армії: що потрібно знати

В Україні посилили призов до армії: що потрібно знати
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Україні найближчим часом може запрацювати законопроект №3553, який передбачає введення військової служби за призовом осіб з числа резервістів в особливий період (на термін до шести місяців). При цьому в разі загострення на фронті або порушення кордонів мобілізація буде відбуватися за добу.

Документ 30 березня підтримали у другому читанні 256 народних депутатів.

Loading...

Розробники законопроекту зазначили, що його мета – вдосконалення організаційно-правових основ комплектування Збройних сил України та інших військових формувань високопрофесійним особовим складом як в мирний час, так і в особливий період.

Про те, що зміниться, говориться в матеріалі “Обозревателя”. Зокрема, планується приведення системи військового обліку та діяльності місцевих органів військового управління у відповідність зі стандартами НАТО. Наприклад, впровадження європейських принципів і підходів з одночасною автоматизацією багатьох процесів функціонування системи військового обліку в державі дозволить уникнути можливих корупційних ризиків.

Також в документі прописані такі новації:

  • Реформування місцевих органів військового управління – на їх базі створять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
  • Удосконалення військового обліку призовників, військовозобов’язаних (в тому числі – введення військового обліку резервістів, визначення органів його ведення і їх повноважень).
  • Осучаснення основ функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (мова йде про створення автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Оберіг”).
  • Передбачаються трудові, освітні та соціально-правові гарантії для громадян, які будуть йти на новий вид військової служби. Крім того, резервістам надаватиметься можливість отримувати відстрочення від призову за аналогією діючих підстав їх отримання військовозобов’язаними в разі призову по мобілізації, на особливий період.
  • Удосконалення принципів адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

У законопроекті зазначено такі покарання за адміністративні порушення:

  • Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку: 30-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн), за повторне порушення – 50-100 НМДГ (850-1700 грн).
  • Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію: на громадян – 100-200 НМДГ (1700-3400 грн) на посадових осіб – 200-300 НМДГ (3400-5100 грн). Повторне порушення: на громадян – 200-300 НМДГ (3400-5100 грн) на посадових осіб – 300-500 НМДГ (5100-8500 грн).
  • Навмисне псування чи недбале зберігання призовниками, військовозобов’язаними та резервістами військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), що спричинило їх втрату: 30-50 НМДГ (510-850 грн). Повторно: 50-100 НМДГ (850-1700 грн).

За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

За ухилення військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військовим комісаром, передбачається покарання у вигляді штрафу в розмірі 300-500 НМДГ або виправних робіт на строк до 2 років.

За ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів передбачається покарання у вигляді штрафу в розмірі 500-700 НМДГ або виправні роботи на строк до 2 років.

За що не каратимуть?
Законопроектом не передбачено відповідальності за такі адмінпорушення:

Неявка на виклик у військовий комісаріат.

Ненадання в військові комісаріати списків юнаків, які підлягають приписці до призовних дільниць.

Прийом на роботу військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку.

Незабезпечення сповіщення військовозобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати, перешкода їх своєчасній явці на збірні пункти чи призовні дільниці.

Несвоєчасне надання документів, необхідних для ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників, неповідомлення їх про виклик у військові комісаріати.

Ненадання відомостей про військовозобов’язаних і призовників.

Як повідомив раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак, Росія наростила чисельність своїх військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і окремих районах Донецької і Луганської областей.

Напередодні в одному з власних  інтерв’ю Хомчак повідомив , що на Донбасі постійно присутні 2-3 тисяч кадрових російських військових, вони контролюють місцевих бойовиків.

Джерело: Народна Правда
Теги: