Епідеміологи знайшли спосіб, як зупинити поширення коронавірусу

Епідеміологи знайшли спосіб, як зупинити поширення коронавірусу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні фіксується черговий сплеск коронавірусу, напередодні був зафіксований рекорд щодо смертності за весь час пандемії. Експерти не виключають, що інфекцію розносять діти. У зв’язку з цим, на їхню думку, врятувати ситуацію міг би перегляд принципів державної підтримки українців на карантині.

Як розповів в інтерв’ю “Апострофу” глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко, діти грають важливу роль в епідемічному процесі інфекційних хвороб:

Loading...

“Новий штам коронавірусу, який циркулює Україною – британський. Він вражає, в тому числі, і дітей. Діти перебувають в ізольованих колективах, а це може впливати на інтенсивність поширення хвороби”.

У свою чергу епідеміолог Олексій Галімський каже, що молодша школа створює ще більшу небезпеку, адже маленьких дітей не можна залишати вдома самих, а роботу для батьків ніхто не відміняв:

“Набагато ефективніше, ніж закривати промтоварні ФОПи, було б закрити школи і дитячі сади. Якщо 8 тисяч гривень як компенсація за локдаун ФОПу ніяк не перекриває його заробіток, то 8 тисяч гривень можна було б дати мамі, яка посидить з дитиною і позаймається з нею , щоб вона не ходила до школи або знайде бабусю сусідку за 5 тисяч гривень посидіти з дитиною “.

Поки влада не переглянула свої підходи, і школярі молодших класів продовжують відвідувати школу, епідеміологи прогнозують в короткостроковій перспективі ще більший підйом захворюваності.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я повідомили , що ефективність вакцини від коронавируса CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac становить 50%. Крім того, на 78% вакцина запобігає хворобам середньої тяжкості і на 100% – тяжкі випадки і госпіталізації.

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив , що Україна отримала підтвердження про постачання додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer / BioNTech в рамках глобального механізму COVAX.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...