Комуналка в Україні рекордно подорожчає: озвучено новий тариф на електроенергію

Комуналка в Україні рекордно подорожчає: озвучено новий тариф на електроенергію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабмін за останні місяці прийняв два важливих рішення по тарифам для населення: був обмежений цінник на газ – на рівні 6,99 гривні за куб, також була визначена ціна на електроенергію – з 1 квітня вирішено продовжити діючий цінник – 1,68 гривні за кіловат. При цьому було розширено список споживачів, які можуть платити за електрику по побутовому тарифу (в нього потрапили окремі категорії юросіб (ОСББ), релігійні організації, дачні та садові кооперативи). У МВФ цим регулюванням незадоволені. Там спонукають владу відпустити ціни у вільне плавання, а найменш платоспроможних споживачів підтримувати за рахунок субсидій з бюджету. Якщо по газу ситуація менш гостра, адже з квітня фіксований тариф забирається, то по електроенергії у МВФ можуть бути претензії.

Про те, скільки доведеться платити простим українцям, йдеться в матеріалі “Страны”.

Loading...

Керівник дослідницьких проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев говорить, що вартість електроенергії для населення зросте кратно. Мінімум, до 3 гривень за кіловат.

“У тому, що тарифи на електроенергію для населення підвищать, на ринку ніхто не сумнівається. Головна інтрига зараз – дата” Ч “і” етапність “- тобто чи буде відразу “шокуюче ” підвищення до 3-3,5 гривні або його розтягнуть (спочатку до 2 гривень, потім до 2,5 гривні, потім до 3-3,5 гривні) “, – зазначає автор статті.

Як відомо, спочатку переглянути тариф мали намір з 1 липня, але МВФ вимагає прискорити цей перехід на ринкові ціни. Таким чином цінник може злетіти вже з 1 травня.

Що значить підвищення тарифу для населення? При середньому споживанні в 300 кіловат на місяць платіжка за електрику збільшиться з нинішніх 504 гривень до 900-990 гривень, тобто майже вдвічі. Але більше доведеться платити також за обслуговування будинку, так як злетять тарифи на освітлення прибудинкової території, ліфти, електроенергію для котельних.

Тобто загальні витрати середньостатистичної сім’ї тільки по електроенергії можуть вирости на 700-1000 гривень на місяць. З урахуванням того що підвищуються і інші тарифи (скажімо, в травні свої пропозицію по тарифам на холодну воду і водовідведення подадуть водоканали, також з травня зросте ціна на газ, а з осені – на опалення), загальна платіжка може стати рекордно високою.

Як повідомлялося раніше, продукти в Україні продовжать дорожчати , черговий стрибок цін очікується перед Великоднем.

В Україні відновлюють компенсації фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, які постраждали від карантинних обмежень, викликаних епідемією COVID-19.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...