Фіксований тариф закінчився: скільки українці платитимуть за газ в квітні

Фіксований тариф закінчився: скільки українці платитимуть за газ в квітні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

31 березня в Україні закінчилася дія фіксованого тарифу на газ 6,99 грн за кубометр. З 1 квітня тарифи стають ринковими і можуть почати зростати.

Про те, скільки буде коштувати газ в квітні, йдеться в матеріалі ГазПравда.

Багато компаній поки не змінили ціну в порівнянні з березнем. Наприклад, «Мегаватт» опублікував цінник в 6,70 грн за кубометр, а постачальники «Еру Людям», «Еру Трейдинг» і «Агросинтез Трейдинг» – 6,75 грн за кубометр. Ціну в 6,85 грн запропонував «ДП «Промсервіс».

«Нафтогаз України» також залишив квітневу ціну на рівні 6,86 грн за кубометр. Стільки ж за кубометр просити і компанія «Галнафтогаз».

Більшість постачальників, зокрема регіональні компанії, озвучили ціну в 6,99 грн за кубометр. Але при цьому більше десяти компаній оприлюднили ціни від 7,60 грн і до 8,85 грн за кубометр. Зокрема, ціну в 8,85 грн запропонував «Азовгаз».

Фіксований тариф закінчився: скільки українці платитимуть за газ в квітні

Як повідомлялося раніше, середня ціна природного газу для побутових споживачів у другому півріччі 2020 року склала 8 519,74 грн (з ПДВ та з урахуванням тарифів на транспортування і розподіл) за 1 тис. Куб. м і опинилася на 60,8% більше, ніж в першому півріччі (5 299,2 грн).

Також повідомлялося про те, що трейдерів зобов’яжуть до 25 квітня кожного року публікувати на своїх сайтах ціну ресурсу. Пропозиція буде діяти з 1 травня по 30 квітня наступного року. Оплату рахунку необхідно здійснювати не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим. Річна сума розбивається на кількість місяців поставки і здійснюється рівними платежами щомісяця.

 

Джерело: Народна Правда