Разумков вважає, що санкції РНБО не відповідають українському законодавству

Разумков вважає, що санкції РНБО не відповідають українському законодавству
Автор Желізняк Олександр в Новини

Спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, чому не голосував 19 березня на засіданні Ради національної безпеки і оборони України за введення санкцій на компанії-надрокористувачі і підтвердив, що 23 березня засідання РНБО, на якому нібито приймалося рішення про блокування ряду російських сайтів, не було.

Спікер зазначив, що санкції проти компаній, які мають ліцензії на розробку надр, не відповідають українському законодавству.

Loading...

«Тут мова йшла про те, що кінцевий бенефіціар цих компаній – громадяни РФ. Якщо це так, то моя позиція: такі санкції потрібно було вводити на фізичну особу громадянина РФ. Тоді це б повністю відповідало закону про санкції », – повідомив Разумков.

Крім того, на його думку, застосування санкцій до громадян України є неприпустимим.

«Я брав участь в голосуванні – утримався, – зазначив спікер парламенту. – Щодо своїх громадян, ми повинні рухатися в інший спосіб, як це передбачає чинне українське законодавство ».

Також, відповідаючи на питання журналістів, спікер Верховної Ради визнав, що 23 березня засідання РНБО, на якому, як випливає з указу Президента, було прийнято рішення про блокування ряду російських сайтів, не було.

«Питання, які були розглянуті, як результати засідання РНБО – були розглянуті раніше. Досить серйозно раніше, кілька місяців тому, але введені вони були 23 березня указом Президента», – повідомив Разумков.

Він додав, що йому «важко пояснити, чому фактична дата – 23 березня», і підтвердив, що в цей день засідання не було.

Нагадаємо, 19 лютого в порушення Конституції і законів України РНБО було прийнято рішення без суду і слідства накласти персональні санкції на голову Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. У ОПЗЖ розцінили цей крок української влади, як спланований акт політичних репресій.

Джерело: Народна Правда