“Система охорони здоров’я не гумова”: Ляшко вимагає, щоб українці дотримувалися карантину

”Система охорони здоров’я не гумова”: Ляшко вимагає, щоб українці дотримувалися карантину
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко визнав, що рівень охоплення вакцинацією в Україні недостатній. На його думку, уникнути чергової хвилі COVID-19 можна тільки, дотримуючись протиепідеміологічних норм і правил.

Loading...

Таку заяву він зробив в ефірі ТСН.

“На жаль, рівень охоплення та кількість вакцин, які доступні, не дозволяють нам говорити, що ми можемо подолати цю хвилю зростання кількості випадків за рахунок імунопрофілактики, тому ми повинні сьогодні чітко дотримуватися норм і правил, які прописані в постанові уряду. Це дозволить нам утримати медичну систему охорони здоров’я “, – заявив Ляшко.

У приклад всім він ставить Івано-Франківську, Закарпатську та Чернівецьку областей, які місяць тому, за його словами, “палали”, але після того, як вони перейшли в “червоний” рівень, ситуація вирівнялася.

“В черговий раз підкреслюю. Сама система охорони здоров’я не гумова, вона не може впоратися з тією кількістю хворих, якщо люди не будуть дотримуватися протиепідемічних норм”, – заявив Ляшко.

Як повідомлялося раніше, рівень госпіталізації пацієнтів з COVID-19 в Україні перевищено вже в 22 регіонах. Норма госпіталізацій, нагадаємо, становить 60 на 100 тисяч населення.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні зафіксовано 17 569 нових випадків COVID-19 за минулу добу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (1150), Одеській (1305), Хмельницької (тисячу сто сорок дві), Львівської (одна тисяча сто сорок один) і Житомирській (1037) областях. Також зафіксовано черговий рекорд смертності.

Жорсткий карантин в Україні підтримує більшість українців – 63% респондентів вважають, що обмежувальні заходи потрібно посилювати, якщо захворюваність COVID-19 буде істотно зростати. Протилежної думки дотримуються 34% респондентів.

 

Джерело: Народна Правда