В Україні стартував призов до армії: кого звільнять від служби

В Україні стартував призов до армії: кого звільнять від служби
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні стартував весняний призов на строкову військову службу. Всього планується набрати до лав ЗСУ трохи більше 14 тисяч призовників віком від 18 до 27 років.

У період з квітня по червень планують закликати в ЗСУ 6 500 осіб, в Національну гвардію – 4646, в Прикордонну службу – 2500, до Державної спеціальної служби транспорту – 600. При цьому строковиків не притягатимуть до служби в ООС.

Не підлягають призову і надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:

  • у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
  • у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
  • у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
  • у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
    в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Як повідомлялося раніше, в Україні найближчим часом може заробити законопроект №3553, який передбачає введення військової служби за призовом осіб з числа резервістів в особливий період (на термін до шести місяців). При цьому в разі загострення на фронті або порушення кордонів мобілізація буде відбуватися за добу.

Раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак повідомив , що на Донбасі постійно присутні 2-3 тисяч кадрових російських військових, вони контролюють місцевих бойовиків.

Джерело: Народна Правда