Карантин в Україні: де і що заборонено

Карантин в Україні: де і що заборонено
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

Ситуація з COVID-19 в Україні погіршується. Міністерство охорони здоров’я розширює список “червоних” регіонів, а області поступово посилюють карантин .

Станом на 1 квітня, важка ситуація складається в такі областях:

Loading...

Львівській;
Житомирській;
Закарпатській;
Івано-Франківській;
Київської;
Одеській;
Сумської;
Чернівецької;
Миколаївської;
Чернігівській;
Полтавської.

У Полтавській області, з 3 квітня забороняють роботу закладів громадського харчування (тільки доставка і винос), торговельних центрів, розважальних закладів, непродовольчих ринків, спортивних залів, фітнес-центрів і басейнів. Діти переходять на дистанційне навчання, крім дитячих садків та учнів 1-4 класів.

У Миколаєві з 3 квітня транспорт буде працювати з 6:30 до 09:00 годин і з 16:30 до 19:00, при цьому в нього будуть пускати тільки зі спецперепустками. Школи переходять на дистанційне навчання.

Обмеження по транспорту вводять з 5 квітня і в Києві – весь громадський транспорт буде працювати за спеціальними перепустками пасажирів. Керівники установ і підприємств повинні відправити співробітників на віддалену роботу. Або, кому можливо, надати відпустку.

У Дніпрі до 13 квітня пільгові перевезення пасажирів дозволені в період з 10:00 до 15:00. При цьому в години “пік” обіцяють збільшити кількість пасажирського транспорту. При цьому в місті поки дозволений прийом відвідувачів в закладах торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, а заповненість кінотеатрів не повинна перевищувати 50%. Діяльність спортзалів можлива тільки при знаходженні в приміщенні не більше 1 відвідувачами на 20 кв.м.

На заході країни ситуація гірша. Так, в Івано-Франківській області давно діє жорсткий карантин. Скористатися громадським транспортом можна тільки при наявності перепустки, а заклади громадського харчування працюють тільки на винос. Через складну епідеміологічну ситуацію у деяких населених пунктів встановили карантинні блокпости.

У Львові жорсткий карантин діє до 12 квітня. Транспорт працює в режимі спеціальних перевезень. Безкоштовного проїзду пільгових категорій пасажирів немає. Дитячі садки перейшли в режим чергових груп для дітей, батьки яких працюють, школи продовжують навчання в дистанційному режимі. Масові заходи під забороною, непродовольчі ринки закриті.

 У Черкасах жорсткий карантин продовжує діяти з 22 березня. Влада заборонила масові заходи, обмежила роботу закладів громадського харчування – вони працюють до 23:00.

 В Одесі почали діяти обмеження червоної зони. Міський транспорт буде працювати, однак число пасажирів не повинна перевищувати кількість місць для сидіння. Під забороною: непродовольчі ринки і магазини, освітній процес (з 5 по 11 класи), робота торговельних центрів, спортзалів, кафе, розважальних закладів, закладів культури, проведення масових заходів.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано 19 893 нових випадки COVID-19 за минулу добу – це найбільша кількість людей, які захворіли на протягом доби, за весь час пандемії на території України. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (+1668), Одеській (1608), Харківській (тисячі чотиреста дев’яносто-чотири), Хмельницькій (одна тисяча триста п’ятьдесят одна) і Дніпропетровській (тисячі сто сімдесят вісім) областях.

Україна традиційно в п’ятірці країн Європи з найбільш критичною ситуацією, але експерти вважають , що показник захворюваності COVID-19 стабілізується протягом найближчих двох тижнів.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...