Благовіщення-2021: чого не можна робити в цей день

Благовіщення-2021: чого не можна робити в цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з найважливіших свят православної церкви, який щороку відзначається 7 квітня.

У цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і повідомив їй про майбутнє народження Ісуса Христа. Суть свята полягає в його назві – Благовіщення, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Апостроф.

Це свято також відомий під назвою “третьої зустрічі весни”. Першої та другої вважаються Стрітення і Сорок Мучеників.

Раніше вважалося, що саме в цей день весна остаточно перемагає зиму. Після Благовіщення дозволялося розпочинати польові роботи.

В першу чергу на Благовіщення не можна працювати і навіть зачісуватися. Є навіть приказка “На Благовіщення птах гнізда не в’є, а дівчина коси не пасе”. Що стосується волосся, то їх також не рекомендується стригти – інакше, мовляв, можна запитати свою долю.

В цьому році в церковному календарі православні можуть спостерігати дуже рідкісний збіг двох великих подій. Благовіщення і Велика субота припадають на один день.

Ми розповідали, що святити можна тільки ті продукти , які були виключені з раціону у Великий піст. А на алкоголь – повне табу. Колись прийнято було святити тільки здобний хліб (паска), яйця, м’ясо, сир і молоко, а зараз кладуть у кошик все підряд.

До слова, за допомогою кольорових серветок, клею, воску і яскравою лушпиння і шкурок від овочів можна зробити оригінальні великодні писанки . Натуральними барвниками для пасхальних яєць є чорниця, шпинат, цибулиння, сік моркви або гарбуза, буряк, червона капуста, куркума і лушпиння волоського горіха.

Джерело: Народна Правда