Газовий податок: влада придумала, як завищувати суми в платіжках на чверть

Газовий податок: влада придумала, як завищувати суми в платіжках на чверть
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У попередні два опалювальні сезони українці отримували “дешевий ПСО- газ ” (в рамках публічних спецзобов’язань), який при цьому опинявся в середньому за ціною на 33% вище за котирування на “Українській енергетичній біржі”. Через це суми в платіжках за тепло були завищені на чверть.

Loading...

Про це йдеться в розслідуванні UBR спільно з Центром журналістики Київської школи економіки.

Як повідомив глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко, в Україні дуже високі податки – ПДВ, ПДФО, військовий збір, ЄСВ: “Не можна ж ввести ще податок на повітря, на пересування. Ось і придумали квазі-податки, коли збирають гроші з українців через НАК “Нафтогаз”.

У матеріалі йдеться, що в січні 2021 року “Нафтогаз” продавав газ в роздріб населенню дешевше (6,86 грн), ніж в опті на біржі (8,50 грн). При цьому тому ж населенню той же газ, але для опалення багатоквартирних будинків “Нафтогаз” продавав вже по 8,8 грн/куб.м.

Експерти відзначають, що такий перекіс, який в принципі неможливий на вільному ринку, свідчить про нездорову ситуацію. З точки зору європейців, ринкової ціни в Україні по факту немає, бо український газ фактично не реалізується на біржі в необхідних обсягах.

Якщо взяти ці цифри за основу, то в цьому опалювальному сезоні завдяки махінаціям монополіста пересічний українець переплачує приблизно стільки ж, скільки і в минулі роки – 35% за газ і 30% – за опалення, що ретроспективно підтверджує справедливість підрахунків.

Як повідомлялося раніше, середня ціна природного газу для побутових споживачів у другому півріччі 2020 року склала 8 519,74 грн (з ПДВ та з урахуванням тарифів на транспортування і розподіл) за 1 тис. Куб. м і опинилася на 60,8% більше, ніж в першому півріччі (5 299,2 грн).

«Газпром» поступово скорочує транзит газу через Україну.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...