Росія через рік-два може почати повномасштабну війну проти України, – ветеран АТО

Росія через рік-два може почати повномасштабну війну проти України, – ветеран АТО
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Росія через рік-два може привести свою армію в стан повної готовності для широкомасштабного наступу на Україну, а найближчим часом загрозу для України може ставити велике угруповання російських військ поблизу кордонів і масштабні військові навчання.

Таку думку в ефірі “Обозревателя” висловив ветеран АТО, журналіст Мирослав Гай.

Loading...

За його оцінками, поки армія Росії недостатньо готова до масштабних військових дій, але відбувається її цілеспрямоване посилення. Гай вважає, що Росія хоче перевершувати українську армію якістю видів озброєння, мобільністю і новими технологіями.

Він також перерахував фактори, які сьогодні вже є ознакою загрози з боку Росії. Зокрема, концентрація військ РФ біля кордонів України і навчання “Захід-2021”:

“Зараз ми маємо потужне угруповання російських військ на сході, півдні, півночі, яке тільки чекає приводу для того, щоб напасти на Україну і звинуватити Україну у військових злочинах, в порушенні якихось домовленостей. У цьому році на нас чекає дуже неприємний момент – навчання “Захід -2021″ РФ, навчання в Білорусі, навчання в Криму. Це означає, що Росія в обхід міжнародній конвенції зможе збільшити кількість особового складу”.

Раніше заступник керівника Офісу президента Роман Машовець заявив, що на Донбасі ситуація погіршується, адже ворог демонструє небажання йти на перемир’я і стягує війська до українських кордонів. З початку року російські війська понад 570 разів порушили режим тиші на сході України.

Головне управління розвідки Міноборони зазначає, що Росія завершує підготовку комплексу заходів, мета яких спровокувати Україну дати військову відповідь на ворожі дії окупантів уздовж лінії зіткнення сторін на Донбасі.

А екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що ситуація на Донбасі свідчить про те, що Росія намагається реалізувати сценарій «повзучої анексії».

Джерело: Народна Правда