Слово “Донбас” стало інструментом інформаційної війни – Данилов

Слово “Донбас” стало інструментом інформаційної війни – Данилов
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Росія використовує слово “Донбас” як інструмент інформаційної війни вже протягом 20 років, тому не коректно використовувати його для позначення Донецької і Луганської областей.

Loading...

Відповідну заяву зробив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов на своїй сторінці в Fаcebook.

“Поняття “Донбас” цілеспрямовано використовується спецслужбами Російської Федерації починаючи з 2000 року, і особливо активно – у період російської агресії проти України з 2014 року і по теперішній час – як інструмент інформаційної війни”, – вважає чиновник.

Таким чином, РФ нібито штучно виділяє цей регіон, щоб пояснити його нібито особливі права і статус з подальшим обґрунтуванням створення квазідержавних утворень.

А вживання терміну “Донбас” є постійним підживленням антиукраїнського наративу та підіграванням російській пропаганді, впевнений Данилов.

Також, з точки зору історії це поняття не можна розглядати як історично усталене і таке, що не може бути викорінено.

“У випадку з назвою “Донбас” ми маємо справу з порівняно новим визначенням, яке історично охоплювало територію Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей, а також регіонів сучасної Російської Федерації, зокрема, Ростовської області. І тому навіть з огляду на цю обставину, застосування назви “Донбас” щодо частини території Луганської та Донецької областей України, окупованих Російською Федерацією, не є коректним”, – резюмував Данилов.

Як ми вже розповідали раніше, на Донбасі 3 квітня через підрив на міні загинув військовослужбовець з Луцька – Сергій Сулима. Раніше він з медиком Світланою Землин рятував під обстрілами поранених під Шумами.

А напередодні ветеран АТО, журналіст Мирослав Гай заявив, що Росія через рік-два може привести свою армію до стану повної готовності для широкомасштабного наступу на Україну.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...