У Зеленського вважають, що Україні треба демонополізувати російську мову

У Зеленського вважають, що Україні треба демонополізувати російську мову
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель вважає, що Україні потрібно демонополізувати російську мову .

В ефірі телеканалу “Дом” Мендель звернула увагу на те, що Росія не є монополістом на російську мову, а в Україні також є російська:

“Нам пора давно самим демонополізувати російську. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова … Українська же, як і ідентичність, – це куди більше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлений стан. А російська, точніше, українська російська, – це частина культурного розмаїття нашої країни “.

Мовне питання, на її думку, використовують політики для своїх маніпуляцій: “Від прийнятого в розпал передвиборної гонки 2019 закону про мову вся країна так і не заговорила українською. Зате політичні улюбленці регіонів, в яких переважно звучить російська мова, по всіх кутках почали розповідати про насильницьке насадження державної української мови “.

Вона підкреслила, що українська мова повинна бути захищена, але також повинні бути захищені і громадяни – “не має значення, яку мову вони використовують в побуті, адже найбільша цінність – людина”.

Напередодні секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов нагадав , що Росія вибрала для своєї окупаційної стратегії мовне питання, отже, Україні не можна забувати, що для неї може обернутися ця проблема.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає , що Україна повинна не відмовлятися від російської мови, а використовувати його для контрпропаганди проти Російської Федерації.

 

 

Джерело: Народна Правда