Великий піст 2021: що не можна робити і що потрібно знати

Головне - не їжа

Великий піст 2021: що не можна робити і що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

15 березня, починається Великий піст , який триватиме до Великодня – 02 травня. Помічник митрополита Православної церкви України Єпіфанія, священик храму Теплої Софії Іван Сидор, який ще відомий українцям як дзвонар Майдану розповів, що головне для віруючої людини під час посту і від чого варто відмовитися.

Про це він розповів в інтерв’ю НАРОДНОЇ ПРАВДИ.

Для чого взагалі потрібна посада

Священик стверджує, що віруючі постять перед якимись важливими святами, які зіграли важливу роль у порятунку людства.

“Воскресіння Христове – це свято над святами, Господь смертю переміг смерть і воскрес. Відповідно, перед цим святом встановлюється найсуворіший піст, тому він і називається Великим. Петрівка (піст, який починається через тиждень після свята Трійці і триває до Дня Петра і Павла , 12 липня, – НП) передує Дню пам’яті святих апостолів Петра і Павла, Успенський піст (в серпні, – НП) – Успінню Божої Матері, Пилипівка, або Різдвяний (з кінця листопада до 6 січня, – НП) – Різдва “, – розповів Іван Сидор.

Він зазначив, що про піст згадує ще Старий Заповіт, а в Новому завіті першим Посник був Іоанн Хреститель.

“Він постив, бо тілесно і духовно готував себе до важливої події – зустрічі з Ісусом Христом. А Спаситель постив 40 днів в пустелі, і ми можемо згадати, що там його спокушав диявол. Тобто пост встановлюється перед якимось важливим подією – зустріччю з Богом “, – зазначив священик.

Що не можна їсти під час посту

Іван Сидор заявив, що в православній церкві існують чіткі правила щодо Великого посту.

“Минулого тижня ми ще їли сир, але вже не їли м’ясо. Чому так? Тому що попередню неділю було Мясопустная. Церква постановляє: той, у кого є здоров’я, бажання, воля і сили, повинен утриматися від вживання м’яса. На цьому тижні ми ще їли сир, а вже з неділі будуть заборонені також і молочні продукти “, – розповідає священик.

Помічник Єпіфанія стверджує, що церква влаштовує так, щоб людина не повинна була відмовлятися від м’яса і молочних продуктів в один день, тому що це певний стрес для організму, який навіть може нанести шкоду.

“Тому церква готує нас поступово: в перший тиждень відмовляємося від м’яса, а на наступній – від молочного. В цілому ми не вживаємо цих продуктів 47 днів”, – додав Іван Сидор.

Які ще є заборони, крім харчових

У ПЦУ розповідають, що віруючі повинні навчитися володіти собою і своїми бажаннями, тобто мати волю.

“І цього не навчишся, поки не почнеш себе в чомусь обмежувати. Для багатьох людей не їсти м’яса – взагалі не проблема. Та й що це за пост для людини, коли він і так його не їсть? Вони не відчувають ніяких обмежень. Тому багато людей роблять для себе пост в певних речах. Найпростіші приклади: не дивитися телевізор, проводити в інтернеті не більше години в день і так далі. Одна жінка розповідала мені, що якось цілий пост не фарбувала собі нігті. Здавалося б, дрібниця , але насправді є люди, які не можуть без цього жити.

Найважче – відмовитися від того, до чого ти звик. Ідеально, якщо людина кине палити на час посту. Якраз тут є питання: чи зможе він себе обмежити? Або ти керуєш собою, або, навпаки – тобою щось керує, як нікотин? “, – розповів священик храму Теплої Софії.

Чи існують якісь винятки щодо заборони на вживання м’яса

За словами Івана Сидора, у всьому повинен бути розумна межа.

“Буває, що людина не вживає молока і м’яса, але стає дратівливим, засуджує людей, нервує і лається. Є такий вислів:” Не їж ближнього свого “. Буває, що людина не їсть заборонених продуктів, але” їсть “близьких. У такому випадку краще їсти м’ясо, а не тих, хто поруч. У всьому повинен бути розумна межа, а тілесний піст повинен обов’язково поєднуватися з духовним. а що таке духовний піст? Більше молитви, сповідь, причастя, а також наш стиль життя, коли ми менше засуджуємо, заздримо, обманюємо і піддаємося поганим звичкам, будь то алкоголь, сигарети або перегляд серіалів “, – пояснює священик.

Здоров’я і схуднення під час посту

Іван Сидор стверджує, що під час посту краще їсти м’ясо, якщо людина стає сильно дратівливим, адже мета посту – не нашкодити, а, навпаки, допомогти.

“Інше питання – це хворі люди, яким потрібно їсти молочні продукти і м’ясо, щоб зміцнювати організм. Церква благословляє їх і дозволяє не постити, щоб не нашкодити організму, тому що пост повинен бути тільки на користь.

Є ще одна категорія людей, які використовують пост виключно для таких дріб’язкових моментів, як схуднення. Але це неправильний підхід “, – додав помічник Єпіфанія.

Повний текст інтерв’ю помічника митрополита Православної церкви Єпіфанія, священика храму Теплої Софії Івана Сидора НАРОДНОЇ ПРАВДИ читайте тут: Головне – не їжа: священик про те, що не можна робити в Великий пост і що треба знати.

Джерело: Народна Правда