Благовіщення Пресвятої Богородиці: як відсвяткувати на карантині

Свято присвячене благій вісті, яку Діві Марії повідомив архангел Гавриїл

Благовіщення Пресвятої Богородиці: як відсвяткувати на карантині
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

7 квітня православні відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято присвячене новині, яку повідомив Діві Марії архангел Гавриїл. Він повідомив їй, що вона народить спасителя світу і Марія сказала, що приймає таку долю.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, церква прославляє Благовіщення як день початку порятунку людства. А народний календар пов’язує свято з деякими заборонами, обрядами та прикметами.

Благовіщення – чого не можна робити

Факти пишуть, що в цей день віруючі не їдять м’ясних і молочних страв, оскільки свято припадає на Великий піст. Крім того, в цей день наші предки намагалися не пропустити церковну службу. Додамо, в цьому році через  карантин священики просять помолитися вдома або взяти участь у службі онлайн.

Крім того, на Благовіщення не можна працювати, вважається, що в цей день навіть чорти в пеклі дають грішникам перепочинок.

Також до Благовіщення не можна розпочинати весняно-польові роботи, навіть якщо зима вже відступила і стоїть тепла погода. Вважається, що саме на Благовіщення Бог благословляє землю, вдихає життя у все живе.

Благовіщення і Вербна неділя: в ПЦУ розповіли про нові правила святкування

Цікаво, що деякі традиційні заборони цього дня допомагають дотримуватись карантинних обмежень. Наприклад, на Благовіщення не годиться ходити в гості. Відзначають свято у вузькому сімейному колі. Наші пращури боялися, що під час застілля у двері постукає чужа жінка або дівчина: за повір’ями, вона могла бути відьмою. Тому в цей день жінки намагалися сидіти вдома.

Благовіщення – що можна робити

Потрібно встигнути виконати всю домашню роботу напередодні. У честь Благовіщення у віруючих послаблення в пості – можна приготувати рибу.

Благовіщення – що приготувати на святковий стіл

Благовіщення припадає на Великий піст, отже м’ясні та молочні страви готувати не можна. Однак можна приготувати рибу. Багато господинь смажать або запікають рибу, варять рибний суп або борщ з додаванням риби, печуть пироги з рибою, капустою і грибами.

 

Джерело: Народна Правда