Імунолог заявив, що восени робити щеплення існуючими вакцинами проти коронавірусу немає сенсу

Імунолог заявив, що восени робити щеплення існуючими вакцинами проти коронавірусу немає сенсу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вакцинуватися восени тими ж вакцинами , які закуплені зараз, немає сенсу – препарат вже може бути неефективним.

Як розповів “Економічним новинам” імунолог Андрій Волянський, навіть при невеликій зміні білка, проти якого стимулюють векторні вакцини, може статися розбіжність антигену і антитіл:

Loading...

“Векторні вакцини і РНК-вакцини стимулюють імунітет проти фрагмента білка шипа, тобто, навіть при невеликій зміні цього білка може бути розбіжність антигену і антитіл, що призведе до неефективності вакцини. Природний імунітет виробляється до багатьох білків вірусу, більшість з яких стабільна, тому можна припускати тривалий частковий захист навіть проти нових варіантів, який ще називають перехресним імунітетом “.

Медик нагадав, що дослідження показують неефективність вакцин проти “південноафриканського” штаму коронавірусу. Він констатує, що прихід “південноафриканського” штаму в Україну призведе до різкого зниження ефективності вакцинації. На його думку, є ймовірність, що так буде і з наступними штамами:

“Вакцинація в другому півріччі 2021 року існуючими вакцинами вже втратила сенс, оскільки пандемія наближається до завершення і восени необхідно застосування нових сезонних вакцин”.

Як повідомлялося раніше, Олімпіада знову під загрозою зриву, в Японії почалася четверта хвиля COVID-19. Зараз в країні крім південноафриканського і бразильського, почав поширюватися місцевий варіант вірусу.

Відзначимо,  вакцинуватися проти коронавірусу потрібно буде щорічно, як, наприклад, від грипу.

Глава міністерства охорони здоров’я Максим Степанов повідомив , що південноафриканський штам, який вже зареєстрували в Україні, так само як і британський, більш агресивний і набагато заразніший.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...