Південноафриканський штам коронавірусу атакує молодих: які органи страждають

Південноафриканський штам коронавірусу атакує молодих: які органи страждають
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Південноафриканський штам, який вже зареєстрували в Україні, так само як і британський, більш агресивний і набагато заразніший.

Таку заяву в інтерв’ю “Обозревателю” зробив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Loading...

За його словами, і британський штам, і південноафриканський – більш агресивні віруси, які мають зменшений інкубаційний період – до 1-3 днів. При цьому він значно контагіозний (заразніший), тобто заражає набагато більше людей.

Степанов також додав, що крім дихальної системи, штами впливають на інші органи. Вони вражають нирки, печінку, центральну нервову систему. Також вірус вражає більше молодих людей віком від 30 до 40 років:

“Зараз фіксуємо збільшення кількості людей молодого віку 30-40 років, які перебувають в реанімації. Тобто вони досить важко переносять хвороби. До 70% людей, які перехворіли британським або південноафриканським штамом, мають постковідний синдром і потребують подальшої реабілітації”.

В Україні зафіксовано 13 276 нових випадків COVID-19 за минулу добу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Одеській (1 436), Києві (1432), Львівській (1105), Київській (889) та Харківській (878) областях.

Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степнов заявив , що найближчим часом Україна повинна оголосити про закупівлі вакцини від коронавируса за новим контрактом, і отримати ще 10 мільйонів доз препарату від COVID-19.

У разі катастрофи з COVID-19 в Україні можуть ввести обмеження міжобласного сполучення. Катастрофою глава парламентського комітету з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький назвав добову захворюваність інфекцією в 35-40 тисяч чоловік.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...