Роботи і грошей немає: українські заробітчани поділилися історіями

Роботи і грошей немає: українські заробітчани поділилися історіями
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Рівень безробіття в Україні зріс майже до 10%, а доходи громадян скоротилися при цьому приблизно на 8%. Українці рятувалися за рахунок заробітку за кордоном , але пандемія COVID-19 ускладнила цю можливість.

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Loading...

“Я працювала в училищі, викладала біологію. Але училище було маленьким, його закрили. Я залишилася без роботи”, – розповідає Галина з Тернопільської області. Щоб заробити, минулого літа вона вирушила до Чехії на роботу в онлайн-супермаркет: “Там на тій посаді я заробляла тисячу доларів”.

Чималі кошти доводилося витрачати на проживання та їжу. Незважаючи на це, жінка залишилася з хорошими враженнями від роботи і заробітку. Через це вона вирішила отримати візу і знову відправитися до Праги.

“Поїхала додому, чекаю. І раптом з 1 січня “Режим Україна” скасували. Чехія більше не виробляє документи по “Режиму Україна”. Я знову, як то кажуть, залишилася ні з чим”, – зазначила Галина.

Одночасно з цим інша українка – Світлана Бочкун скаржиться на те, що не може вже відкрити візу і отримати запрошення від роботодавця: “Весь збір документів починається з цього запрошення, яке я не можу дочекатися вже 1,5 місяці”.

Вперше за кордоном жінка працювала восени на заводі з виробництва одягу. В Україні на маму чекала шестирічна дочка.

“Мені було дуже важко, опухали ноги, коліна дуже болять вже місяць. Але я отримала величезне задоволення. Ти все одно більше собі дозволяєш, я могла більше купити дочці”, – згадує Світлана.

За фахом Світлана – вчителька молодших класів. У рідному Конотопі вона заробляла мінімалку. У Польщі ж українка мала майже вдвічі більший дохід.

“Я вже 1,5 місяці в Україні, час минає, гроші закінчуються, нові не заробляються. Я подзвоню в Польське агентство, яке зможе, можливо, безкоштовно швидше зробити це запрошення”, – резюмувала Світлана.

Експерти стверджують, що тим, хто бажає заробити за кордоном, доведеться запастися терпінням. Інший варіант – шукати роботу в Україні.

“Роботодавці не готові запрошувати до себе українців, тому що вони самі не знають, коли закінчаться обмеження, і коли вони зможуть почати працювати. Краще перечекати вдома, дочекатися закінчення карантину і вже потім спокійно їхати і працювати”, – зазначив президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

У Державному центрі зайнятості стверджують, що робота в Україні є.

“Робочий з інструментом – від слюсарів до електрозварника. Також це сфера обслуговування, кур’єрська доставка, сфера надання побутових послуг. На такі професії, як швачка, наприклад, дуже великий попит. І водії тролейбусів, трамваїв, автобусів”, – підкреслила заступник директора департаменту реалізації політики зайнятості Олена Мельник.

У цих професіях можна заробити в середньому вісім тисяч гривень на місяць. Однак, як кажуть фахівці, прибуток можна збільшити. Головне – мати бажання і наполегливість.

Як повідомлялося раніше, незважаючи на те, що Європа буде в цьому закрита для мандрівників з України, заборона не торкнеться заробітчан . За словами представника рекрутингової компанії з працевлаштування українців за кордоном, таке рішення в країнах ЄС прийняли, враховуючи гіркий досвід минулого року в аграрному секторі.

Уряд хоче повернути частину заробітчан, обіцяючи їм кредити для відкриття власного бізнесу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...