У Запорізькій області скасували скандальне рішення про визнання російської мови регіональною

У Запорізькій області скасували скандальне рішення про визнання російської мови регіональною
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Запорізький окружний адміністративний суд скасував рішення місцевого обласної ради 2012 про визнання російської мови регіональною мовою.

Про це повідомляє прес-служба Запорізької облради.

Loading...

Суд виніс рішення 24 березня 2021 року. Рішення облради від 16.08.2012 № 2 “Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені Законом України” Про засади державної мовної політики “, на території Запорізької області” визнано протиправним і недійсним.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, тобто з 23 квітня 2021 року.

Нагадаємо, прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель вважає , що Україні потрібно демонополізувати російську мову.

Крім того, і міністр внутрішніх справ  Арсен Аваков вважає , що Україна повинна не відмовлятися від російської мови, а використовувати його для контрпропаганди проти Російської Федерації.

А ось секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов нагадав , що Росія вибрала для своєї окупаційної стратегії мовне питання, отже, Україні не можна забувати, що для неї може обернутися ця проблема.

 

 

Джерело: Народна Правда