В Україні зупиняється вакцинація: AstraZeneca закінчилася, а на Sinovac немає документів

В Україні зупиняється вакцинація: AstraZeneca закінчилася, а на Sinovac немає документів
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні закінчується вакцина CoviShield (AstraZeneca) , в зв’язку з цим темпи вакцинації істотно сповільнилися. Наприклад, Київська область третій день не прищеплює людей.

Сергій Мартинчук, епідеміолог, координатор кампанії з вакцинації від COVID-19 в Київській області в коментарі “Сегодня” зізнався , що у регіону вже просто немає препарату. При цьому вакцинацію днями обіцяють продовжити, нібито інші області будуть ділитися.

Loading...

“Є наказ МОЗ, і нам вакцину повинна передати Харківська область. Ось сьогодні-завтра вона повинна бути”, – розповів Сергій Мартинчук.

Вакцини, за даними видання, закінчилися не тільки у Київській області. На ранок 6 квітня про нульові залишки на регіональних складах звітувало вісім областей і дві вже були на мізерних залишках. МОЗ уже опублікував наказ і почав екстрено перекидати вакцини з одних регіонів в інші.

У Харківській області заберуть ще 1,5 тис. доз – для Чернігівської області.
З Дніпропетровської до Херсонської відправлять 2 тис. вакцин.
Львівська область відправить 2 тис. доз в Тернопільську.

При цьому 25 березня в Україну з Китаю привезли вакцину CoronaVac, але вона не отримала дозволу на застосування. У ДП “Медичні закупівлі” повідомляють, що не можуть прийняти препарат, який привіз “Лекхім”, адже на нього досі немає документів. Для вирішення вакцини потрібні наступні документи:

  • сертифікат якості,
  • серія продукції,
  • реєстраційне посвідчення,
  • сертифікат походження від виробника,
  • відомості про прекваліфікацію ВООЗ,
  • документи, які підтверджують дотримання холодового ланцюжка.

Китайську вакцину CoronaVac Sinovac “Лекхім” повинен був поставити ще 6 березня 700 тис. доз з 1,9 млн доз. Тепер за договором підприємство повинно сплатити 0,1% від непоставленої суми продукції за кожен день прострочення і 7% за прострочення в місяць. В “Лекхімі” відмовилися коментувати, чому на препарат немає документів.

Нагадаємо, Україна в квітні отримає 360 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку виробляють за ліцензією в Південній Кореї. Як відомо, Індія тимчасово призупинила експорт вакцини AstraZeneca (CoviShield), щоб розширити кампанію з вакцинації місцевого населення.

У державному експертному центрі Міністерства охорони здоров’я України озвучили головні побічні реакції після вакцинації від коронавируса препаратом від AstraZeneca (Covishield).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...