8 квітня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети

Іменини Авраам, Василь, Гаврило, Степан, Алла, Ганна, Лариса, Парасковія

8 квітня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

8 квітня православні відзначають Собор Архангела Гавриїла, а за народним календарем Гавриїл Благовіст.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Святкування Собору Архангела Гавриїла

Архангел Гавриїл — один з ангелів, шанованих не тільки в християнстві, але також в іудаїзмі та ісламі. Його ім’я буквально означає «Всевишній – сила моя». Архангел Гавриїл навчив в пустелі праотця Мойсея книжковому письму, повідомив йому про початок світу і створення першої людини і навчив всякій премудрості. Пророку Даниїлу Архангел Гавриїл явився і відкрив таємниче значення пророцтва про  сімдесят седмиць, повідомивши про час звільнення юдеїв з вавилонського полону, а також про час Боговтілення. За церковним переданням саме Архангел Гавриїл сповістив праведним Іоакиму і Анні про народження від них Пресвятої Діви Марії, а священикові Захарії — про народження святого пророка Іоанна Предтечі.

У православній іконографії святий Архангел Гавриїл зазвичай зображений в образі Ангела-Благовісника з оливковою гілкою в руках — символом примирення Бога і творіння.

Церковний календар 2021: які релігійні свята відзначають у квітні

Відповідно до християнської традиції, Гавриїл відкриває смертним таємне знання Бога. Саме він приніс Діві Марії звістку про те, що у неї народиться син, якому судилося стати Спасителем. Звідси з’явилося прізвисько Гавриїла — Благовіст, або Благовісник.

Прикмети на 8 квітня

  • Якщо зацвіла черемха – можна висаджувати картоплю.
  • Якою буде погода 8 квітня, таким, за прикметами, і буде 8 жовтня.
  • Сніг на дахах лежить – ще 30 днів він не розтане.
  • Заморозки в цей день – прикмета того, що весна буде холодною, а літо прийде ще нескоро. Зацвіла верба – можна виставляти бджіл на пасіці.
 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...