ФСС і ПФУ хочуть об’єднати в одну структуру: чого чекати українцям

ФСС і ПФУ хочуть об’єднати в одну структуру: чого чекати українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У Верховній Раді обговорили можливості об’єднання Пенсійного фонду з Фондом соціального страхування і Фондом державного соцстрахування на випадок безробіття. Якщо реформу проведуть, саме ПФУ  виплачуватиме пенсії, лікарняні, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, і інші соціальні виплати.

Про це повідомила прес-служба парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Loading...

На думку голови Комітету Галини Третьякової, таке об’єднання не тільки скоротить витрати, але і підвищить якість соцвиплат.

Питання про можливість ПФУ виконувати функції ФСС і Фонду на випадок безробіття вже давно обговорюється через неефективне управління двома останніми, а також через їх збитковість, яка покривається за рахунок дотацій з держбюджету. Друга причина – відсутність контролю на діяльністю Фонду соцстраху та Фонду з безробіття з боку держави.

“Зараз велика кількість громадян скаржиться на 2-3 місячні затримки у виплатах лікарняних та декретних. Втім, жодного разу правління ФСС не зверталося до держави з приводу недофінансування. Крім того, ФСС не дає прогнозної величини витрат на наступний рік”, – зазначила Третьякова.

Вона вважає, що реорганізація Фонду соцстраху повинна пройти якомога швидше.

02 квітня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів робочу…

Опубликовано Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Вторник, 6 апреля 2021 г.

Як повідомлялося раніше, в Мінсоцполітики планують підвищити розмір прожиткового мінімуму, від якого залежать багато показників виплат – від для зарплат до податків і штрафів, але офіційні показники все одно не зможуть наздогнати зростанням цін.

Нагадаємо, пенсійний вік для жінок 1 квітня підвищено до 60 років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...