Китайську вакцину CoronaVac Sinovac не можна використовувати в Україні: причина

Китайську вакцину CoronaVac Sinovac не можна використовувати в Україні: причина
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні знизилися темпи вакцинації проти коронавірусу, оскільки закінчується вакцина CoviShield (AstraZeneca). При цьому ще 25 березня в Україну з Китаю привезли вакцину CoronaVac, але вона досі  не отримала дозволу на застосування.

Loading...

У ДП «Медичні закупівлі» заявляють, що не можуть прийняти препарат, який привіз «Лекхім», адже на нього досі немає документів. Для вирішення вакцини потрібні наступні документи:

сертифікат якості,
серія продукції,
реєстраційне посвідчення,
сертифікат походження від виробника,
відомості про прекваліфікації ВООЗ,
документи, які підтверджують дотримання холодового ланцюжка.

“Сегодня” відзначає , що китайську вакцину вже тестували в Бразилії, Туреччини та Індонезії. Випробування показали різну ефективність: 78% показали випробування в Бразилії. Пізніше з’ясувалося, що не порахували випадки, коли після вакцинації людина могла перенести коронавірус в легкій формі. Якщо враховувати і легкі симптоми, то ефективність знижується до 50,4%. При цьому 83,5% ефективності показали остаточні результати III фази в Туреччині, 65,3% показали підсумки випробувань фази III в Індонезії.

Відзначимо, ефективність дослідження змінюється в залежності від того, як проводиться клінічне випробування. Критерії самого дослідження можуть відрізнятися в кожній країні, і такі фактори, як кількість добровольців, рівень контакту з вірусом, яким способом монтувалися симптоми під час дослідження – це все впливає на відмінність в результатах.

Sinovac поки не оприлюднила детальних звітів досліджень, при цьому вакцина схвалена для використання в Китаї. Вакцини замовили / отримали / схвалили: Бразилія, Мексика, Туреччина, Албанія, Боснія, Азербайджан, Болівія, Чилі, Колумбія, Еквадор, Парагвай, Уругвай, Камбоджа, Китай, Гонконг, Індонезія, Малайзія, Філіппіни, Сінгапур, Домініканська Республіка, Сальвадор, Бенін, Джібуті, Південна Африка, Туніс, Зімбабве, Фіджі.

Поки що ВООЗ остаточно не схвалила цю вакцину. Як відомо, ВООЗ оцінює вакцину, як засіб для екстреного застосування. Орієнтовно оцінка завершиться в середині квітня. Попередньо в організації заявили, дані по CoronaVac говорять про те, що препарат відповідає вимогам ВООЗ по ефективності.

Видання також нагадує, що “Лекхім” – українська фармацевтична компанія, яка спеціалізується на виробництві дженериків – ліків, ідентичних за складом дорогим запатентованим препаратам (це законний бізнес). На тому, щоб поставку вакцини CoronaVac Sinovac здійснював “Лекхім”, наполягали саме в китайській фармкомпанії Sinovac Biotech.

Напередодні в Європейському агентстві з лікарських засобів не підтвердили заяву свого ж представника Марко Кавалері про зв’язок вакцини AstraZeneca з тромбозом. При цьому глава департаменту з питань загроз здоров’ю і стратегії вакцинації Європейського агентства з лікарських засобів – регулятора Євросоюзу, який відповідає за вакцини, – Марко Кавалері підтвердив зв’язок вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca і утворення тромбів .

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...