Кожен восьмий українець втратив роботу через карантин: сумна статистика

НБУ прогнозує рівень безробіття в країні на рівні 12%

Кожен восьмий українець втратив роботу через карантин: сумна статистика
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Карантин в Україні/Новини

В Україні рівень безробіття через введення карантину в квітні-червні зросте до близько 12% (або кожен восьмий – НП.) В сезонно скоригований вираженні.

Loading...

Про це йдеться в повідомленні-прогнозі НБУ, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Введення карантину, яке припало на другу половину березня, не мало значного впливу на рівень безробіття в 1 кварталі.” Разом з тим у другому кварталі рівень безробіття виросте до близько 12% у сезонно скоригований вираженні “, – йдеться в інфляційної звіті Нацбанку.

У Нацбанку пояснили, що така оцінка заснована на прогнозі по спаду реального ВВП у другому кварталі і на результатах соцопитувань про кількість осіб, які раніше працювали але втратили роботу через запровадження карантинних заходів.

“Оцінки скориговані на основі припущень про певне розширення штату на підприємствах, де зіткнулися з підвищеним попитом на свої товари і послуги, а також на те, що що частина тих, хто втратив роботу або був в її пошуках до введення карантину, відмовиться від намірів знайти роботу і вибуде з робочої сили “, – йдеться в інфляційної звіті.

“Найбільше кількість нових вакансій зменшилася в секторах, де сильніше постраждали від введення карантину: в сфері послуг, роздрібної торгівлі. Однак на тлі загального погіршення економічної ситуації і зростання невизначеності попит на робочу силу знизився і в інших секторах. Менше кількість вакансій знизилася зокрема в сфері ІТ, найбільш пристосованою до роботи в дистанційному режимі (тут частка дистанційно працюють досягла 90%), і в сільському господарстві через традиційне підвищення попиту на робочу силу в період посівної кампанії “, – йдеться в інфляційної звіті.

Очікується, що споживчі настрої повністю відновляться, а приватне споживання в 2021-2022 роках буде зростати темпами 5-7% на рік.

 

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, про те, коли в Україні знову запрацюють перукарні і кафе .

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...