Не тільки заморозки: синоптики розповіли, яких “сюрпризів” чекати в квітні

Для квітня характерне швидке наростання тепла

Не тільки заморозки: синоптики розповіли, яких “сюрпризів” чекати в квітні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Синоптики пояснили, якою буде погода в квітні.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Укргідрометцентр.

Loading...

Для квітня характерно швидке наростання тепла. У першій декаді цього місяця завершується перехід середньої добової температури повітря через 5 градусів у бік підвищення. Перехід через 10 градусів здійснюється в другій половині квітня, а в Карпатах i горах Криму тільки в травні.

Середньомісячна температура повітря становить 7 … 11 градусів, в гірських районах 2 … 6 градусів.

Абсолютний мінімум температури був зафіксований на рівні 3-16 градусів морозу. У Сумській, Чернігівській, Харківській областях та в Карпатах – до 17-22 градусів морозу. Абсолютний максимум 26 … 33 градусів, а в гірських районах 21 … 22 градуси.

Середньомісячна кількість опадів в квітні становить 22-62 мм, а в більшості районів Закарпаття і в Карпатах – до 84 мм. На високогір’ї – до 117 мм.

У квітні 2021 середньомісячна температура, згідно з прогнозом синоптиків, передбачається 9 … 12 градусів, в горах 5 … 7 градусів, що трохи вище середніх багаторічних значень. Місячна кількість опадів очікується на рівні 23-44 мм, а в горах 50-76 мм, що менше середніх багаторічних значень.

Раніше народний синоптик Леонід Горбань повідомляв, що квітень розпочнеться прохолодною температурою, а в деяких областях навіть можливі нічні заморозки Перші 7 днів квітня будуть холодні, а потім відразу різке підвищення температури на 10-12 градусів тепла. Починаючи з 10 числа доведеться не квітень, травень. Розпочнеться дуже спекотна погода, буде мало дощів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...