Радуцький розповів, як може виглядати COVID-паспорт в Україні

Радуцький розповів, як може виглядати COVID-паспорт в Україні
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні поки не прийшов час говорити про введення паспортів вакцинації від COVID-19. Однак, вже стало відомо про можливі формати такого документа в Україні.

Loading...

Про це розповів глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, передає “Інтерфакс-Україна”.

Радуцький підкреслив, що Україна чітко дотримується міжнародних санітарних норм.

“Але в світі вакциновано 0,88% населення, про які вакцинні паспорти можна говорити? Це більше медійна історія, ніж реальність. Якщо кожна країна буде вводити такий власний паспорт, то скільки часу займуть міжурядові угоди про визнання таких паспортів?”, – пояснив нардеп.

Він припустив, що документ про вакцинацію буде видаватися за прикладом “жовтого бланку”, який застосовувався для поїздок в країни з поширенням жовтої лихоманки.

“Можливо, буде розвиватися практика видачі документа про вакцинацію, який застосовувався для відвідування країн, де була поширена жовта лихоманка, такий спеціальний жовтий бланк міжнародного зразка. Але, швидше за все, це буде якийсь електронний документ”, – резюмував Радуцький.

Як ми вже розповідали раніше, Рада підтримала законопроект №4355, який передбачає узаконення цифрових паспортів.

Нагадаємо, в ЄС представили проект сертифіката здоров’я (COVID-паспорт). За відповідний проект ще повинні проголосувати члени Євросоюзу, але експерти кажуть, що документ підтримають – особливо, країни, економіка яких залежить від туризму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...