Річні тарифи на газ: експерти заявили, що українці будуть істотно переплачувати

Річні тарифи на газ: експерти заявили, що українці будуть істотно переплачувати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Сьогодні, 7 квітня, в Україні ухвалять рішення про введення нових тарифів на газ, зокрема річних тарифів. Всіх постачальників хочуть зобов’язати публікувати свої пропозиції на цілий рік.

Про це йдеться в порядку Національної комісії в сферах енергетики і комунальних послуг.

Однак, як каже координатор житлових програм “Опори” Тетяна Бойко, таке рішення може нашкодити українцям. “Обозреватель” пише , що зазвичай дешевий газ з’являється на ринку вже ближче до літа. Якщо дати можливість постачальникам опублікувати річну пропозицію не в квітні, а після “низького” сезону, то ціна може бути значно нижче.

“Опора” разом з Асоціацією енергоефективних міст опублікували заяву, в якій закликали переглянути проект постанови. “Не дивлячись на очевидну зручність для споживача, яке складається в прогнозованості витрат на послугу, дане рішення може привести до підвищення кінцевої ціни та спотворення конкуренції на ринку”, – впевнені експерти.

Головне про нові правила:

  • 25 квітня всі постачальники газу покажуть українцям нові тарифи на газ;
  • тарифи будуть діяти протягом року;
  • українці зможуть обрати кращий тариф і укласти з постачальником контракт на рік;
  • контракт можна в будь-який момент скасувати: перейти на місячні або інші тарифи;
  • платити потрібно буде рівними частинами за весь обсяг газу, який ви плануєте використовувати за рік, або ж за той обсяг блакитного палива, який використовуєте.

Як повідомлялося раніше, середня ціна природного газу для побутових споживачів у другому півріччі 2020 року склала 8 519,74 грн (з ПДВ та з урахуванням тарифів на транспортування і розподіл) за 1 тис. куб. м і опинилася на 60,8% більше, ніж в першому півріччі (5 299,2 грн).

«Газпром» поступово скорочує транзит газу через Україну.

Джерело: Народна Правда