Росія продала ЄС “сурогат” вакцини “Спутник V”

Росія продала ЄС “сурогат” вакцини “Спутник V”
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Словаччина (член НАТО і ЄС) отримала від Росії вакцину “Спутник V“, але не ідентичну тій, що отримала схвалення авторитетного медичного журналу The Lancet.

Про це йдеться в матеріалі Dennik N.

До такого висновку прийшли експерти Словацького державного інституту контролю за лікарськими засобами, які провели дослідження російської вакцини:

“У нас немає чіткої відповіді на питання, чи безпечно починати вакцинацію навіть після того, як вакцина була перевірена нашим Державним інститутом по контролю за ліками”.

В інституті повідомили, що вакцина пройшла випробування на стерильність, пірогенність, рН, прозорість, колір, аномальну токсичність, специфічну активність, відсутність видимих механічних домішок, визначення концентрації білка, зовнішнього вигляду. Однак тільки на основі цих тестів не можна дати висновок про ефективність і безпеку “Супутник V” для людей.

Також словацький інститут не отримав усіх документів про виробництво або безпеку, необхідних для оцінки. Більш того, повідомляється, що вакцини, що імпортуються в Словаччину, не є повністю ідентичними вакцині, результати якої були опубліковані в The Lancet. Вони не такі ж, як ті, що використовуються в інших країнах.

Напередодні глава департаменту з питань загроз здоров’ю і стратегії вакцинації Європейського агентства з лікарських засобів – регулятора Євросоюзу, який відповідає за вакцини, – Марко Кавалери підтвердив зв’язок вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca і утворення тромбів.

Міністерство охорони здоров’я Нідерландів призупиняє вакцинацію проти коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca осіб молодше 60 років. Таке рішення уряду Нідерландів викликано тим, що в країні виявили п’ять випадків тромбозу у жінок віком від 25 до 65 років після щеплення препаратом AstraZeneca.

 

Джерело: Народна Правда