В Європі підтвердили зв’язок між вакциною AstraZeneca і тромбозом

В Європі підтвердили зв’язок між вакциною AstraZeneca і тромбозом
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Глава департаменту з питань загроз здоров’ю і стратегії вакцинації Європейського агентства з лікарських засобів – регулятора Євросоюзу, який відповідає за вакцини, – Марко Кавалері підтвердив зв’язок вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca і утворення тромбів.

Про це він розповів в розмові з газетою Il Messagero.

Loading...

Він пояснив, що зв’язок точно є – але уточнив, що поки що фахівцям не вдалося з’ясувати, що саме викликає таку реакцію. Кавалері анонсував офіційне оголошення про це від EMA.

Як відомо, про випадки утворення тромбів після використання цієї вакцини повідомляли багато країн. Наприклад, 3 квітня повідомлялося , що Британське Агентство з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення (MHRA) виявило 30 випадків утворення тромбів серед введених 18,1 мільйона доз вакцини AstraZeneca проти коронавірусу. Було зафіксовано 22 випадки рідкісного і специфічного типу тромбів в мозкових венах і 8 випадків іншого тромбоутворення на тлі знижених тромбоцитів (тромбоцитопенія).

А в березні трагедія сталася в Грузії, там впала в кому і померла після уколу вакциною від AstraZeneca 27-річна медсестра.

Незважаючи на це Раніше EMA заявляло про відсутність підстав для відмови від вакцини, розробленої британо-шведською компанією AstraZeneca. Як заявив регулятор, «немає жодних доказів, які підтримували б обмеження використання вакцини AstraZeneca для будь-якого населення». Всесвітня організація охорони здоров’я також закликала продовжувати вакцинацію цим препаратом.

На початку квітня стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я Нідерландів призупиняє вакцинацію проти коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca осіб молодше 60 років. Таке рішення уряду Нідерландів викликано тим, що в країні виявили п’ять випадків тромбозу у жінок віком від 25 до 65 років після щеплення препаратом AstraZeneca.

Джерело: Народна Правда