Вакцина AstraZeneca і тромбоз: регулятор ЄС не підтвердив заяву свого ж представника

Вакцина AstraZeneca і тромбоз: регулятор ЄС не підтвердив заяву свого ж представника
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Європейському агентстві з лікарських засобів не підтвердили заяву свого ж представника Марко Кавалері про зв’язок вакцини AstraZeneca з тромбозом.

Як пише The Guardian, в EMA заявили, що “ще не прийшли до висновку, а дослідження на даний момент триває”.

Loading...

Свої висновки регулятор ЄС обіцяє оприлюднити в середу / четвер.

Британське Агентство регулювання лікарських засобів і медичних препаратів також продовжує дослідження в цьому напрямку і поки не має підтвердження того, що утворення тромбів пов’язане з вакциною AstraZeneca.

Раніше глава департаменту з питань загроз здоров’ю і стратегії вакцинації Європейського агентства з лікарських засобів – регулятора Євросоюзу, який відповідає за вакцини, – Марко Кавалері підтвердив зв’язок вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca і утворення тромбів .

Як відомо, про випадки утворення тромбів після використання цієї вакцини повідомляли багато країн. Наприклад, 3 квітня повідомлялося , що Британське Агентство з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення (MHRA) виявило 30 випадків утворення тромбів серед введених 18,1 мільйона доз вакцини AstraZeneca проти коронавірусу. Було зафіксовано 22 випадки рідкісного і специфічного типу тромбів в мозкових венах і 8 випадків іншого тромбоутворення на тлі знижених тромбоцитів (тромбоцитопенія). А в березні трагедія сталася в Грузії, там впала в кому і померла після уколу вакциною від AstraZeneca 27-річна медсестра.

Крім того, на  початку квітня стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я Нідерландів призупиняє вакцинацію проти коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca осіб молодше 60 років. Таке рішення уряду Нідерландів викликано тим, що в країні виявили п’ять випадків тромбозу у жінок віком від 25 до 65 років після щеплення препаратом AstraZeneca.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...