9 квітня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети

Іменини Олександр, Іван, Макар, Павло, Єфрем

9 квітня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

9 квітня юдеї відзначають Песах, а за народним календарем Мотрона Настовіца.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що Песах пов’язаний з усвідомленням євреїв як народу, він присвячений звільненню єврейського народу від 400-літнього рабства єгипетського.

Вважається, що Господь, звільняючи обраний народ, послав на єгиптян десять страт, і тільки після десятої фараон відпустив євреїв. Назва свята походить від слова пасах, що на івриті означає «пройшов мимо, минув».

У Песаха і Великодня немає нічого спільного. Пов’язує їх тільки те, що з Новим Завітом, Ісус Христос зібрав своїх учнів на Тайну вечерю, під час святкування Песаха.

Це свято триває сім днів з 15-го по 21-е число весняного місяця нісана за єврейським календарем. Святкування починається 14 нісана ввечері, коли вся родина і гості, що прийшли в будинок, збираються за святковим столом і читають Великодню Агаду — історію Виходу євреїв з Єгипту. Ця трапеза називається «седер».

Матрона Настовіца

Матрона Солунська, пам’ять якої відзначається в цей день, жила в Салоніках в 3-4 століттях і була рабинею юдейки Павтіли. Господиня примушувала її до відступництва від християнства, але Матрона не бажала відмовлятися від віри і таємно від пані ходила в церкву. Коли одного разу Павтіла дізналася про це, вона наказала бити Матрону палицями, а після цього залишила помирати в одній з комірок в будинку. Тіло святої мучениці за розпорядженням господині скинули з міської стіни. Однак життя Павтіли після цього було недовгим — на тому ж самому місці стіни вона сама спіткнулася, впала і розбилася.

Одне з прізвиськ Матрони — Настовіца — було пов’язано з тим, що навесні після великих відлиг поверхня снігу вкривається твердим настом.

Прикмети на 9 квітня

  • Не можна було сваритися в цей день, інакше потім не вдасться помиритися.
  • Якщо чайки кричать ввечері в день Матрони Настовіці, то наступного дня буде ясно.
  • Якщо вони кричать низько, то буде посуха влітку.
  • Іній і туман вранці – рік буде дуже врожайним.

Нагадаємо, Предстоятель Православної церкви, митрополит Епіфаній вважає, що богослужіння у передвеликодні дні і на Великдень повинні бути, але так, щоб віруючі до них приєднувалися через трансляції.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...