Колишній очільник «Родовід банку» Дядечко вивів з установи 35 млрд грн, – НАБУ

Колишній очільник «Родовід банку» Дядечко вивів з установи 35 млрд грн, – НАБУ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Подвійні стандарти у дії: у ЗМІ він – успішний бізнесмен і меценат, спонсор спортивних заходів та президент баскетбольного клубу. А у реальному житті – учасник схеми, завдяки якій українці втратили 7 мільярдів доларів. Як на вкрадені кошти українець придбав майно та бізнес в Монте-Карло та Ніцці, і чому його покриває сам принц Монако? Деталі неофіційної біографії Сергія Дядечка – у розслідуванні Лілії Ткачук.

Loading...


На початку 2000-х «Родовід банк» вважався одним із найбільш надійних банків України та отримав кілька престижних професійних нагород. Та вже за кілька років клієнтам банку перестали видавати їхні ж гроші. Як встановили слідчі, банк збанкрутував аж ніяк не через кризу. А через схеми, які придумав очільник банку Сергій Дядечко.

Зокрема, банк видавав кредити проблемним або взагалі фіктивним фірмам. А також сплачував за оренду та ремонт офісів, у яких взагалі не працювали робітники банку. Сума викрадених із «Родовід банку» коштів, включаючи рефінансування, сягає 35 мільярдів гривень. Частину з них, як з’ясувалось, перевели на рахунки компаній, підконтрольних Сергію Дядечку.

А Дядечко, як згодом стало відомо, «поділився» ними з ексрегіоналом Юрієм Іванющенком, який винаймав офіс у «Родоводі». Ще в березні 2010-го Держфінінспекція підготувала звіт щодо махінацій у банку, констатувавши, що сума порушень складає понад 22,5 млрд грн. Однак, як пише журналіст Юрій Бутусов, посадили не тих.

«Посадили стрілочника – тимчасового адміністратора Сергія Щербину, який прийшов у «Родовід» уже після краху, і він сидить за розтрату 340 млн грн. Навіть якщо ці обвинувачення обґрунтовані, то чому ніхто не сидить за порушення на 22 мільярди, за загальні втрати банку в 35 мільярдів?» – наголошує Бутусов.

Цікаво, що за свідченнями самого Щербини, керівництво, менеджмент,акціонери банку перевищували свої повноваження, надаючи кредити своїм спорідненим структурам. Вони завищували вартість застави і, фактично, виводили ці гроші на рахунки своїх компаній, запускаючи цим коштомсвої окремі бізнеси.

Ці фірми частково обслуговувалися в банку, але коли приходив час розраховуватися – шукали варіанти й схеми, щоб не гасити ці кредити. Це підтверджує й заява адвоката «Родовід банку» Дениса Бадзюка в НАБУ.Він вказує, що однією з найбільших проблем фінустанови був кредит 12 формально непов’язаним компаніям, які контролював всім відомийбізнесмен Фірташ.

Джерело: Народна Правда